Štartovné Nadácie VÚB 2017

Nadácia VÚB vyčlenila na finančné prostriedky v celkovej výške 5 000 eur na pomoc deťom, ktorých životný príbeh je poznačený vážnym ochorením, postihnutím, bolesťou a nedostatkom prostriedkov na zvládnutie prekážok. Rodinám venuje dar vo výške 200 eur v podobe „štartovného“. Zámerom nadácie nie je len poskytnúť finančnú pomoc, ale aj podporiť rodinu, aby sa nevzdávala a mala motiváciu ďalej bojovať a dozbierať si chýbajúce peniažky na zakúpenie liekov, liečebnú rehabiltáciu, kompenzačnú pomôcku aby sa priblížila k bližšie k vytúženému cieľu:  

...aby ich dieťa po prvý krát vyslovilo „mama“

...aby urobilo prvé kroky

...aby mohlo absolvovať operáciu

...aby sa zlepšila jeho koncentrácia, uvoľnili sa spasmy, zlepšil sa zrak, naučilo sa sebaobslužným činnostiam, ktoré bude v živote nesmierne potrebovať.

V prípade záujmu o "štartovné" od Nadácie VÚB, odošlite e-mail na adresu: info@nadaciavub.sk. Uveďte pre koho pomoc žiadate, celkové náklady, účel použitia financií.

Odpovede na otázky vám poskytne: Martina Jeck - 0907 720 851. 

Nadácia VÚB v roku 2017 venovala "štartovné" v hodnote 200 eur týmto deťom:

Oliver Gavura je chlapček, ktorému diagnostikovali Autismus. Podstupuje "klasickú" terapeutickú liečbu v APLe a AUT - centre. Radi by skúsili podstúpiť aj liečbu, ktorá môže viesť k významnému zlepšeniu, prípadne až k jeho uzdraveniu. Ide o kombináciu biomodulačnej a experimentálnej liečby. Nadácia VÚB venovala Oliverovi na liečbu štartovné v hodnote 200 eur.

 

Angela Szaboová, mám 43 rokov a prekonala zápal centrálnej nervovej sústavy. Liečba je dlhodobá, viac menej založená na rehabilitáciách. Na jeden rehabilitačný pobyt jej Nadácia VÚB venovala štartovné v hodnote 200 eur.