Ako to funguje

Vitajte do vianočnej atmosféry na dakujeme.sk!

Aj tento rok chce Nadácia Orange spolu s nami a s vami priniesť krajšie Vianoce rodinám a ľuďom s neľahkým osudom. Nadácia vyčlenila v tohtoročnom 16. ročníku programu Darujte Vianoce 50 000 eur a ľudia v snahe pomôcť iným poslali 682 príbehov. Na základe rozhodnutia hodnotiacej komisie Nadácia prerozdelila túto sumu na podporu 287 príbehov.

Ďalších 70 príbehov sa k vám prihovára na dakujeme.sk.

Znásobíme vašu štedrosť.

Táto suma však nie je konečná! Nadácia Orange v tejto druhej fáze znásobí každý finančný dar a prerozdelí tak ďalších 15 000 eur.

Nadácia Orange tak od 28.11. znásobí každý váš dar v pomere 1:1. Teda ak napr. prispejete 10 euro, Nadácia prispeje ďalších 10 euro, do maximálnej sumy 300 euro na jeden príbeh, resp. do výšky cieľovej sumy.  Finančné prostriedky, na to určené, použijeme do 18. 12. 2017, alebo do ich vyčerpania.

 

Pozývame vás nahliadnuť do príbehov, ktoré sú aktuálne na dakujeme.sk.

Všetky tieto príbehy sú výnimočné, ale predsa len majú niečo spoločné: písané boli s túžbou nájsť pomoc pre niekoho iného, nie pre seba. Sú plné vianočných želaní pre deti, rodiny, ľudí v neľahkých životných situáciách. Niektorí trpia hmotnou núdzou, iní sú opustení, dlhodobo chorí, často s pocitom, že sú vo svojom trápení sami. Pomôžte nám ich splniť priania ešte pred Vianocami!

Niektorým z nich môžeme zmeniť život.

Iným uľahčiť ho a dať vedieť, že niekomu na nich záleží.

tím dakujeme.sk a Nadácie Orange

 

Ako darovať?

1. Vyberte si komu chcete pomôcť svojím darom. 2. Kliknite na „darovať.“ 3. Zvoľte výšku daru a vyberte si banku, v ktorej máte vedený účet. 4. Vstúpte do banky. Skontrolujte výšku daru. Č. účtu máte predvolené. Potvrďte svoj dar.

Môžem mať istotu, že môj dar bude venovaný ľuďom, ktorým chcem pomôcť?

ÁNO. Zároveň s Nadáciou Orange znásobíme váš dar rovnakou sumou 1:1.

Systém dakujeme.sk priradí každému daru variabilný symbol. Na základe variabilných symbolov priraďujeme dary príbehom a ľuďom, ktorým sú určené.

Vaša meno sa zároveň zobrazí na zozname darcov, ktorý je pod každým príbehom. Zobrazením vášho mena a daru na zozname darcov máte kontrolu a istotu, že váš dar bude venovaný príbehu podľa vášho želania. Zároveň aj obdarovaný si vďaka zoznamu darov pod svojím príbehom môže kedykoľvek skontrolovať, či mu boli poslané všetky dary.

Chcem darovať. Ako?

1. Vyberte si komu chcete pomôcť svojím darom.

2. Kliknite na „darovať.“

3. Zvoľte výšku daru a vyberte si banku, v ktorej máte vedený účet.

4. Vstúpte do banky. Skontrolujte výšku daru. Č. účtu máte predvolené. Potvrďte svoj dar.

Na aký účet je poukázaný môj dar?

Dary prijímame na dva darcovské účty: Tatra banka - 2628076464/1100 a Slovenská sporiteľňa - 0189551083/0900

Rád by som daroval, ale na zozname účtov sa nenachádza môj účet. Je to možné?

Ospravedlňujeme sa, nie je v našich možnostiach viesť účty vo všetkých bankách a platiť mesačné bankové poplatky. Pokiaľ nie je v ponuke váš účet, svoj dar môžete poslať bez využitia systému dakujeme.sk. Ak dodržíte nižšie uvedený postup, Váš dar vložíme do systému manuálne. Tiež bude znásobený sumou 1:1. Prosíme vás, aby ste:

1. v popise platby uviedli názov príbehu

2. dar poslali na niektorý z týchto účtov: Slovenská sporiteľňa - 0189551083/0900 alebo Tatra banka - 2628076464/1100. Pre dary zo zahraničia uvádzame aj IBAN účtu v Tatra banke: SK8311000000002628076464.

3. poslali e-mail na kamila(zavinac)dakujeme.sk, kde uvediete meno, výšku daru a komu je váš dar určený.

4. Po prijatí platby, váš dar manuálne vložíme do systému dakujeme.sk a vaše meno sa zobrazí na zozname darcov.

Daroval/-a som a moje meno nie je na zozname darcov. Prečo?

Možnosti sú tri:

1. Dôvodom prečo vaše meno nie je na zozname darcov je, že ešte váš dar neregistrujeme medzi prijatými platbami. Na zozname zobrazujeme len dary prijaté na niektorý z darcovských účtov. Účty, na ktoré prijímame dary vedieme v Slovenskej sporiteľni a v Tatra Banke. V prípade, že ste poukázali dar z inej banky, prevod trvá 1 - 3 dni. Pokiaľ ste dar poskytli prostredníctvom kreditnej karty, prevod môže trvať aj niekoľko dní. Prosíme vás o strpenie, kým dar zaznamenáme na výpise z banky. Po potvrdení prijatia platby na účet, vaše meno zobrazíme na zozname darcov. (Pozn.: Registrujeme každý dar, aj pokusy darovať. Každý má priradený variabilný symbol.)

2. Dary párujeme manuálne. Považujeme to najistejší možný spôsob evidencie prijatých darov. S pokorou pripúšťame, že sa nám môže stať, že prehliadneme niektorý z darov. Ak máte, čo najmenšie pochybnosti, resp. zistili ste nejakú nezrovnalosť, prosíme vás, aby ste nás kontaktovali na kamila(zavinac)dakujeme.sk. Ospravedlňujeme sa. Chceli by sme vás uistiť, že sa to stáva zriedkavo a svoju chybu okamžite napravíme.

3. Tretia možnosť je, že ste dar poukázali bez použitia systému dakujeme.sme.sk. Váš dar nemá variabilný symbol a my ho nevieme priradiť k žiadnemu z príbehov. Pošlite e-mail na kamila(zavinac)dakujeme.sk a uveďte vaše meno, výšku daru a komu je váš dar určený. Následne váš dar uvedieme na zozname darcov.

Prečo mám uviesť svoje meno, e-mail?

Je na vašom rozhodnutí, či uvediete svoje meno, resp. pseudonym. Meno/ pseudonym, ktorý uvediete, sa zobrazí na zozname darcov. Čo sa týka e-mailu, chceli by sme vás poprosiť aby ste uviedli funkčný e-mail: následne vám môžeme poslať potvrdenie o prijatí daru, príp. pokiaľ by vznikli nejaké komplikácie (napr. úmrtie človeka, iné vážne skutočnosti), môžeme vám dar vrátiť, resp. skontaktovať sa s vami.

Po prijatí platby na účet, osobne potvrdíme prijatie daru. Systém vám následne odošle potvrdzujúci e-mail o prijatí platby. Na konci mesiaca systém vyčísli výšku darov, ktoré boli prijaté na účet každého obdarovaného človeka. Výslednú sumu poukážeme obdarovanému na účet.

Kedy odošlete dar obdarovaným?

Banky si účtujú bankové poplatky za každý prevod, preto neposielame dary jednotlivo. Dar odošleme najneskôr na nasledujúci deň po dosiahnutí celkovej sumy.

Pokiaľ sa nepodarí dosiahnuť cieľovú sumu príbehu, získané dary odošleme obdarovanému najneskôr 20.12.2017 ako jeden dar.

Pokiaľ nás obdarovaný požiada o prednostné odoslanie daru, vyhovieme podľa okolností.

Aká je výška poplatku, ktorý strhávate z darov?

Z darov nestrhávame žiadne poplatky vďaka podpore z Nadácie Orange.

Sú účinné aj iné formy pomoci?

Áno, áno, áno...

- ak sa stanete Dobronošom. Dobronoš si vyberie jeden z príbehov s cieľom pomôcť naplniť vianočné prianie, získať potrebné financie. Odvážne osloví svojich priateľov. Nakazí ich dobrom a chuťou spoločne pomôcť a zmeniť život dospeláka/dieťaťa/celej rodiny, ktorú si vybral.

- ak sa dobrým slovom zmienite o programe Darujte Vianoce a dakujeme.sk medzi svojimi priateľmi

- venovaním like-u, zdieľaním príbehov na facebooku a iných sociálnych sieťach

- napísaním príbehu na pomoc človeku/rodine/organizácii

- organizáciou podujatia na pomoc príbehom

- oslovením zamestnávateľa, aby znásobil váš dar v pomere 1:1