SAShE.sk aukcia: Kúp vecičku, Daruj DOBRO na Vianoce :-)

 

     K Vianociam s dakujeme.sk neodmysliteľne patrí charitatívna aukcia jedinečných handmade výrobkov, ktoré sú v ponuke na SAShE.sk. Je výsledkom 6-ročnej vzácnej spolupráce SAShE.sk a dakujeme.sk a je súčasť vianočného programu dakujeme.sk

     Tá tohtoročná vianočná práve prebieha:   3. 12. do 9. 12. 2018.

Dražiť môžete na facebooku dakujeme.sk, srdečne Vás pozývame!

 

CHCEM DRAŽIŤ

 

Počas celého týždňa sa budú dražiť darované vecičky od handmade predajcov a vyzbierané peniažky budú následne venované deťom a rodinám zapojeným do vianočného programu dakujeme.sk. 

Aukcia je čarovná v tom, že všetky veci v aukcii sú darované SAShe tvorcami. Ak si niektorú z nich vydražíte, urobíte radosť hneď 2x. Dražbou pomôžete konkrétnemu dieťatku/rodine. Je to tiež radosť pre výhercu, ak sa vecičkou obdaruje sám. A ak ju daruje ďalej, radosť je hneď trojnásobná! 

Poskytnuté dary, vrátane aukcie sú znásobené 1:1 do výšky 300 na príbeh. 

Minulý rok dosiahol výťažok aukcie sumu 1238 Euro a bol rozdelený medzi 12 príbehov.

Najväčšiou sumou bola obdarovaná Kristínka s vážnym zrakovým postihnutím. 

  
Kristínkine náhradné oči
 

       Kristínka trpí vážnym zdrakovým postihnutím, priebeh jej ochorenia je žiaľ ireverzibilný, s konečnou diagnózou úplná slepota. Prostredníctvom získaného finančného daru bol pre       Kristínku zakúpený počítač s programom na čítanie textu, tablet na čítanie kníh, skener, ktorý bude slúžiť na skenovanie textov i obrázkov a ich následne využitie vo vyučovacom procese, batérie do lupy na mechanické čítanie textov. Počítač, tablet a skener bude Kristínka využívať  v rámci vyučovania, na všetkých vyučovacích hodinách, kde bude potrebné  zväčšenie, či iná úprava textu, poprípade hlasový záznam textov, ale aj v domácom prostredí, pri domácej príprave na vyučovanie, či bežnom vyhľadávaní informácií prostredníctvom internetu. Kristínkina rodina si vzhľadom na zlú finančnú situáciu nemohla dovoliť zakúpiť tieto finančne náročné učebné pomôcky. 

 
Minulý rok sme podporili 12 pribehov a rozdelili 1238 eur. 
 
Na portáli dakujeme.sk je zverejnených 35 vianočných príbehov vrámci vianočného programu dakujeme.sk. Aj tieto budú podporené výťažkom z aukcie. Bude prebiehať od 3. 12. do 9. 12. na facebookovej stránke dakujeme.sk.  Srdečne Vás do nej pozývame!!!
 
Zapojiť sa môžete jednoducho tým, že kliknete na výrobok, ktorý sa Vám páči a do komentára uvediete sumu. 
 
V aukcii sú nájde to "svoje" každý dražiteľ, sú tam vecičky praktické i také pre radosť, poctivo s citom a láskou vyrobené. Jedinečné, originálne. Kopec darčekov pod stromček... 
 
Čím viac ľudí sa do aukcie zapojí, tým viac pomôžeme. Dajte vedieť svojim známym a priateľov, že pomáhať druhým a dá aj takto. Nenechajte si ujsť túto aukciu!
 
 

 

Pár slov na záver od SAShE redakcie 

Darcovský portál ďakujeme.sk považujeme za jeden z najtransparentnejších a bezúhonných dobročinných projektov. Funguje celý rok, nezužuje svoju činnosť len na Vianoce. Takto sa do neho môžu zapojiť ľudia a rodiny počas roka a požiadať verejnosť o finančnú pomoc. Dôležité je, že peniažky sa vždy získavajú len na konkrétny účel. Napríklad nové okná do domu alebo lieky pre dieťa. Ak poznáte niekoho, kto potrebuje finančnú pomoc, podporte ho, aby napísali svoj príbeh na dakujeme.sk.

Náš obdiv patrí tímu Ďakujeme, ktorý pracuje celý rok na zlepšovaní osudov rodín na Slovensku. Rovnako sme dojatí a ďakujeme všetkým SAShE predajcom, ktorí do Aukcie venovali svoje veci a podporujú ju. Vďaka ich štedrosti a ochote pomáhať je tento projekt vôbec možný. 

Bezpodmienečná pomoc nemusí prichádzať len v období Vianoc, môže plynúť celoročne. Práve aj tento projekt poukazuje na dobro a vzájomnú spolupatričnosť, ktorá je v nás. V prípade, že viete či máte vo svojom okolí rodinu, dieťatko či osamelého starčeka, ktorí potrebujú pomoc, nečakajte a dajte nám o nich vedieť na dakujeme.sk a staňte sa tak ich Dobronošmi.

Saša a Broňa