Pošli DOBRO ďalej

MÁM NÁPAD...

 

Školák Trevor vo filme "Pošli to ďalej" (Pay it forward) našiel spôsob, ako urobiť krajší a lepší svet. Myšlienka pomoci prerástla do celosvetovej iniciatívy. 

Štartujeme 28. apríla pri príležitosti Medzinárodného dňa dobrých skutkov

Pani učiteľky, deti, rodičia pripojte sa k vlne pomoci!

 

  Pošli dobro ďalej

PROJEKT PRE ŠKOLSKÉ TÍMY

 

 

 Symbolom iniciatívy je srdce na dlani. 

   Tu sú tie naše.

 

      POŠLITE NÁM VAŠE SRDCIA NA  DLANI!

 

   Nakreslite srdiečko na svoju ruku

   a pošlite nám fotku:
   vlasta@dakujeme.sk

 

 

                     

Deti pocuvaju pribeh.jpg

 

Deti zažijú neopakovateľný pocit zo spojenia síl pre dobrú vec. Pocítia radosť z dávania.  
Podpíše sa pod  to, akým  človekom  sa stanú a akú spoločnosť vytvoria. Pokúsime sa, aby zažili vzácne stretnutie s rodinkou, ktorej pomohli. Pocítia napríklad silnú vďačnosť maminky, ktorá sa stará o ťažko postihnuté  dieťatko. Vypočujú si, že ich druhým domovom je nemocnica alebo rehabilitačné zariadenie, že  dennodenné cvičenie býva nezriedka bolestivé. Že dieťatko napreduje, i keď len veľmi pomaly.  

 

 


Takto sa zapojili deti z niektorých škôl:

 

 

V CZŠ Narnia funguje pomoc deťom a rodinám úplne prirodzene a automaticky. Deti si po triedach vyberú príbeh na dakujeme.sk, ktorému sa rozhodnú pomôcť. A využívajú všelijaké kreatívne spôsoby: od vzdania sa vreckového, cez tvorivé dielničky, predaj handmade výrobkov, až do predaj palaciniek či pukancov :-)

Každý rok sa do spolupráce zapojí aktívne viac ako 300 detí  1. stupňa, minulý rok to bolo 24 učiteľov, prostredníctvom detí ich rodičia. Zo stretnutia s deťmi/rodinami, ktorým pomohli, mali veľmi silný zážitok nielen zdravé deti, ale aj samotní rodičia postihnutých detí. Uvedomovali si, že pomoc vlastne získali od malých detí, ktoré oslovil ich príbeh. Deti inšpirovali tiež svojich rodičov a spoločne podporili viacero príbehov počas voľných chvíľ doma. 

 

 

 

 

Detičky zo Školičky spustili vlnu pomoci

 

„Od dnes má syn novú prilbu, je to nevyhnutná pomôcka pri krvácaní z hlavy, tú starú nosil 11 rokov. Si predstavte, čističku vzduchu s ionizátorom nám pošlú tiež darom. Takže som mohla kúpiť konečne varič a úsporný indukčný. Má o 50 % menej spotrebu, ako čo sme mali 14 -ročnú dvojplatničku a aj tam fungovala už len jedna.  Už sa nemusím báť či zajtra budem môcť variť. Spoločnými silami sa podaria veľké veci."  

 

Napísala 83-ročná pani, ktorá sa stará o ťažko chorého syna trpiaceho častým silným krvácaním a ktorá v tom čase netušila, kto všetko za pomocou stojí :-)

 

 

 

Aj Vy to so svojimi triedami môžete zažiť! 

Prihláste sa čím skôr: vlasta@dakujeme.sk
Prvým príbehom dáme štartovné vo výške 200 Euro.

 

Inšpirujte sa alebo vymyslite svoj vlastný spôsob pomoci:

  • Zorganizujte tvorivé dielničky so symbolickým príspevkom
  • Urobte svoju vlastnú burza/"obchodík" handmade vecičiek, hračiek
  • Zbierajte vrchnáky od plastových fliaš,
  • Urobte dražbu vyrobených vecičiek
  • Zorganizujte podujatie alebo využite iné (napríklad MDD)
  • Iné

Veľmi sa tešíme na Vaše iniciatívy, rady ich zverejníme a poskytneme pomocnú ruku.  

 

KOMU POMOCŤ

Ak poznáte rodinku, dieťatko či staršieho človeka v ťažkej situácii, napíšte nám o ňom. Možno je na Vašej škole dieťatko, ktoré má chorého súrodenca alebo niektorého člena rodiny.  Alebo si jednoducho vyberte príbeh na našom portáli a porozprávajte o ňom vo svojej triede.

V spolupráci s naším partnerom poskytneme prvým príbehom štartovné vo výške 200 Euro. 

 

Tešíme sa na Vaše srdcia na dlani :-)

 

  

 

Mimochodom, pred chvíľkou nám dorazil milý pozdrav od tohto "nášho" fešáka a jeho maminky z rehabilitačného pobytu, na ktorý sa dostal aj vďaka detičkám z Narnie. Stali sa jeho kamošmi :-)

 

 

,,Milé deti a naši veľkí pomocníci. Veľmi si vážime, že ste si vybrali opäť nášho bojovníka Peťka a rozhodli ste sa mu pomôcť absolvovať ďalšiu veľmi potrebnú rehabilitáciu v Adeli centre.
Ste úžasné, veľmi vám za to ďakujeme. Peťko je práve na ďalšom rehabilitačnom pobyte, na ktorý sa dostal aj vďaka vám. Vďaka vám sa môže posunúť zase o krok dopredu na tejto dlhej ceste.
Srdečne všetkým ďakujeme a zo srdca vás pozdravujeme. Prajeme Vám veľa úspechov a hlavne zdravia. Tešíme sa na ďalšie stretnutie, aby sa vám Peťko mohol pochváliť ďalším pokrokom." 
                 Andrea, Peťkova maminka :-)