Farebné Vianoce doma

Farebné Vianoce doma
rôzne vianočné darčeky - praktické ako jedlo, kuchynské pomôcky i menej praktické, ktoré potešia deti.
Jana Durinova
Tatiana Pokošová a jej rodina
Darujte Vianoce
340 €
340 €
100%

Nadácia Orange znásobí každý váš dar rovnakou sumou, najviac do výšky 300 eur, respektíve do naplnenia cieľovej sumy.  Nadácia Orange znásobuje dary do 18.12.2017, alebo do vyčerpania finančných prostriedkov

S rodinou pani Pokošovej som sa stretla v roku 2016, keď sme spolu s kolegami pracovali na sanácii ich rodiny. S rodinou sme stále v kontakte aj keď už naša spolupráca nie je taká intenzívna, keďže bývajú dosť ďaleko a náš projekt už skončil.

Deti trpia nedoslýchavosťou. Jeden syn je úplne nepočujúci. Situáciu rodiny ovplyvnil najmä fakt, že otec vyrastal v detskom domove a nemal dostatočný vzor zodpovedného rodiča. Počas našej spolupráce rodina postupne upravila svoje obydlie, učili sa pracovať ako tím. Obaja rodičia sú však stále nezamestnaní, pracujú len na príležitostných brigádach. Pani Pokošovej boli naspäť vrátené do starostlivosti dve deti, ktoré sa veľmi túžili vrátiť domov. Toto budú ich prvé spoločné Vianoce doma po zverení. Rodina má zvýšené výdavky aj kvôli školským pomôckam a blížiacej sa zime. Žijú vo vylúčenej komunite a v oblasti, kde je veľmi náročné nájsť si prácu.

Rodinu by som chcela obdarovať spoločným zážitkom krásne strávených Vianoc. Spoločným darom pre rodinu by boli veci na spríjemnenie domácnosti - kuchynské pomôcky, obliečky a myšoplaš s baterkami. Nákup potravín pomôže rodine zabezpečiť klasickú Vianočnú večeru a dostatok jedla počas sviatkov.

Rodičov by som chcela obdarovať kozmetickým balíčkom, deti pekným teplým oblečením a školskými pomôckami, fabričkami i malou hračkou. V domácnosti žijú 2 deti, na pobyt z detského domova pravdepodobne prídu ostatné dve. Darčeky pôjdem po dohode s rodinou nakúpiť a odveziem ich rodine. Rodina následne časť darčekov pošle spolu s pozdravom do pestúnskej rodiny trom deťom, ktoré s nimi pravdepodobne nebudú počas vianoc.

Ďakujem Vám veľmi peken za pomoc,

Jana

Zoznam darcov a darov

Sashe aukcia (18.12.2017) 43 €
Jeff Bezos (14.12.2017) 64 €
Martina Ivančuková (14.12.2017) 10 €
Velmi vam fandim a verim, ze raz budete opat vsetci spolu.
Lívia Harmanová (13.12.2017) 3 €
anonymný darca (06.12.2017) 100 €
Krásne sviatky :-)
Nadácia Orange - znásobovanie (30.11.2017) 110 €
Anonymný darca (29.11.2017) 10 €
krasne vianoce :)