Pomôžme Erike, Romanovi a ich detičkám

Pomôžme Erike, Romanovi a ich detičkám
Lieky, cestovné, potraviny, drogériu, školské potreby
Martina Tvrdoňová
Blahovci
139 €
3000 €
5%

SPECTRUM venuje rodinke 77 Eur na nevyhnutné životné potreby.     

     Voláme sa Erika a Roman, sme manželia. Máme tri deti, z toho jedno už dospelé, nebýva s nami. Dcéra skončila školu a odišla pracovať do Prahy. Nemôžme od nej žiadať pomoc, je ďaleko od domova a potrebuje peniažky pre seba. Keď si poplatí bývanie, cestu do a z práce, tak jej to akurát vydá do ďalšieho mesiaca. Doma bola od augusta 2krát, cesta ju stojí 40€. Syn chodí do 9.triedy a ďalšia dcéra do 2.triedy na zakladnej škole. Ja som na čiastočnom invalidnom dôchodku,som pred operáciou 5 platničiek a zúženého spinálneho kanála, každý pohyb mi robí problémy. Ľavá noha mi tŕpne, prsty na nej tŕpnu, dlho neobstojim, neusedim a keď si ľahnem, tak mám problém vstať, musia mi z postele pomôcť. Invalidný dôchodok mám v sume 140€. Manžel pracuje a čo zarobí, ide na zaplatenie inkasa a šekov. Zostane mu 20€ z vyplaty a môj dôchodok, z toho musíme vyžiť. Boli Vianoce, deti boli veľmi sklamané, lebo tento rok pod stromčekom bolo prázdno.

     Presťahovali sme sa do domčeka, kde nebola ani elektrina ani plyn, všetko sa muselo dať zapojiť a tým, že to bolo všetko odpojené viac ako tri roky, museli sme všetko nanovo vybavovať: káble kupovať, projektantov na elektrinu a plyn platiť, poplatky na zapojenia, skrinku na hodiny kúpiť. V hotovosti sme na to nemali,musel si manžel zobrať pôžičku, spláca ju po 110€ mesačne, plus tie šeky a inkaso. Ďeťom cestovné do školy musíme platiť, ale veľakrát idú aj peši, keď im nemáme z čoho dobit kartičky na autobus. Synovi a dcérke predpisala doktorka na očnom okuliare, aby nemali oči ešte viac pokazené a to bol celý môj dôchodok, snažili sme sa tie najlacnejšie vybrať. Prosíme Vás o akúkoľvek pomoc.

     Za pomoc Vám vopred z celého srdca ďakujeme, veľmi si to vážime.

Zoznam darcov a darov

Kristína Macová (26.03.2018) 10 €
Prajem vám veľa šťastia, buďte silní
Deti z ŠKD pri ZŠ Bernolákovo (25.03.2018) 20 €
Peniažky na dobrú vec posielajú deti zo Školského klubu detí pri ZŠ v Bernolákove, ktoré sme pre Eriku, Romana a ich detičky vyzbierali výrobou a predajom výrobkov na Veľkonočných trhoch. Budeme radi, ak nám napíšete, ako sa vám darí. Prajeme všetko dobré
Mária Olšáková (18.03.2018) 8 €
dana dana (27.02.2018) 8 €
SPECTRUM (23.02.2018) 77 €
S láskou :-)
Robert Šramko (07.02.2018) 8 €
Dasa S (04.02.2018) 8 €