POMOC pre vnučku Karolínku na liečbu

POMOC pre vnučku Karolínku na liečbu
Zbierka na liečbu, cestovné a zdravú stravu
Beatric Gáliková
Karolína Gáliková
164 €
2500 €
7%

SPECTRUM venuje Karolínke 77 Eur na liečbu.

 

     Kam sa posúva osud ľudí, ktorí bez vašej pomoci by asi neprežili?

     Náš príbeh pokračuje trošku ináč, ako som si to priala. Stále prichádzajú nové skúšky, ktoré nám našu tŕnistú cestu životom robia ešte ťažším ako doteraz. Ako mladé dievča som si myslela, že svet je gombička. Mladé dievča som už bola veľmi dávno, dnes som už babka, ktorá vychováva svoju 11-ročnú vnučku od ôsmich mesiacov jej života. Pred jej narodením som si o sebe myslela, že neexistuje taká prekážka, ktorú by som nezdolala.

     Bolo toho mnoho, čo som si myslela, že mne sa to stať nemôže. Až prišlo aj na mňa. Dostala som do vienka jedno maličké zlatíčko. Pár rokov trvalo, kým som sa vedela zmieriť s tým, že to moje zlatíčko ostane u mňa navždy. Bola som na materskej, prežívala som krásne chvíle pri malej. Dodnes tvrdím, že som s ňou prežívala svoje druhé detstvo. To malé klbko má dnes 11 rokov. Počas mojich 50 rokov som nikdy od nikoho toľko lásky nedostala. Kráska menom Kajka je to najlepie, najvzácnejšie v mojom živote. Nič nie je dôležitejšie pre mňa ako jej obohatiť život. Málo ľudí vie pochopiť, aké to je, keď sa človek odhodlá /lebo musí/ hľadať pomoc, lebo je bezmocný. Stratila som prácu, zrušili mi miesto.Zostala som bez peňazí. Úspory sa minuli a my sme zostali vo finančnej núdzi. To nestačilo, prišla choroba. Operácie, po nich komplikácie. Následkom jednej operácie začali ďaľšie zdravotné problémy. Operácia oboch bedrových kĺbov, operácia chrbtice v driekovej časti, operácia krčnej chrbtice, problémy so srdcom, obmedzený pohyb. Sú dni, keď mám obrovské bolesti, no fungovať musím. Najnovšie je výrazne zoslabnutá pravá ruka. Mám problém v nej udržať kilo cukru. Svoje lieky si veľakrát nedokážem ani zaplatiť, lebo by sme nemali na jedlo. Žijeme s vnučkou veľmi ťažko. Modlím sa, aby sme šťastne zvládli neľahký údel. Ďalší úder osudu by som už asi nevydržala, je to príliš veľký nápor na psychiku. Neviem, prečo nás Pán Boh tak ťažko skúša, ale nič nám neostáva, len veriť a modliť sa. Náš mesačný príjem je 61,50€ + 23€ + 89 € . Nedokážeme z toho žiť.

     Malá je veľmi šikovná. Má samé úspechy. V škole si ju veľmi chvália. Vkladám do nej veľa úsilia, aby sa z nej stal plnohodnotný človek. Od malička sa jej veľa venujem, snažím sa ju zaujať, aby mala ten svoj čas naplnený. Kým som nemala takto podlomené zdravie, sme veľa cestovali, chodili na turistiku. Ak sa dalo, navštevovali sme kultúrne pamiatky, múzeá, rôzne akcie pre deti. V Bibiane sme ako doma. Snažím sa ju naučiť žiť životom obyčajného človeka, k pokore, k láske k prírode,  pomocnú ruku ľuďom s ťažším osudom ako je náš. Chcem ju naučiť milovať život a pochopiť, že dôležité je si vážiť všetko, čo má. Každý deň s ňou je pre mňa obrovským darom. Je veľká hudobníčka. Hrá na akordeóne. Má za sebou už veľké úspechy. Som na ňu nesmierne pyšná. Zaslúžila by si oveľa viac ako má. No vždy mi hovorí,že jej stačí to, že má mňa.

     Za tie roky sme to ako tak zvládali. 11 rokov som si myslela,že je to zdravé dievčatko. Hoci som už dlhšiu dobu mala pochybnosti, že jej držanie tela a jej chôdza nie je v poriadku. Od nástupu na základnú školu som viackrát prosila doktorku, aby nás poslala na vyšetrenie. Vždy som bola odbitá s tým, že to vyrastie. V roku 2013 som ju zobrala k ortopédovi, ktorý mi tiež povedal, že sa jej vyvíja panva, nemám čo riešiť. No bolo to stále horšie. V 2015-tom som zase riskla návštevu lekára už v BA, ktorý nám len dal vložky do topánok. Čo samozrejme vôbec nepomohlo. Nevzdala som to, lebo to jej zvláštne chodenie a držanie tela si všimli aj v škole. Tak som ju zobrala na Kramáre, kde sme natrafili na doktorku,ktorá mala záujem to vyšetriť a zaoberať sa problémom. Výsledok? Deformovanie kostí. Pýtala sa ma: "Pani zlatá, kde ste boli doteraz?" No všade som sa dožadovala pomoci, žiaľ nikto nemal zaujem. Tak sme začali liečbu. Prvá fáza - ortéza ľavej nohy. Kontrola každé 2 týždne do BA. Od nás 150km. Cesta cca 30€. Obraciam sa na Vás s prosbou o pomoc, aby sme mohli absolvovať kontroly, rehabilitácie. Keď som sa spýtala, ako tá liečba bude prebiehať a ako dlho, tak mi doktorka povedala, že bude náročná, lebo má veľa rokov. MAlo sa to od malička liečiť. Bude to oveľa náročnejšie. A ako dlho? Že ona bude rada,keď sa jej to do dospelosti dá do poriadku. Čaká nás vraj tvrdých 5 rokov. Keď sa človek dostane na dno, je veľmi ťažké sa z toho dna dostať, ale ja to nevzdávam....Nemôžem to vzdať, lebo musím svoju princezničku vychovať. Veď ja som jej náhradná mama a zároveň aj otec. Žiaľ, náhradná starostlivosť v rodine je zabudnutá zákonodarcami. Prišla som o všetky príjmy. Keby som vychovávala cudzie dieťa, tak by som mala príjem, ale ak je dieťa z rodiny, nemám nárok. Je to náročné finančne. Človek sa snaží aj to posledné dať deťom, ale keď nie je z čoho, je to neskutočne bolestivé. Držím sa, aby z môjho hrdla nevyšiel vzlyk.Časom som sa naučila nesťažovať. Človek si zvykne na podceňovanie, na pohľady ľudí.. Držíte len hrdinskú tvár a vo vnútri ticho trpíte. Denno-denne si dávam otázku, ako ďalej..... odpoveď neviem.Tak toto je to, čo nezvládam...Psychicky ani finančne. Lebo ja som len obyčajná babka, ktorá sa stará o vnučku. Napriek týmto problémom som si na 100% istá, že som urobila správnu vec. Láska, ktorú od nej dostávam sa opísať nedá. Za každú pomoc vám budeme vďačné!!!

POMOC pre vnučku Karolínku na liečbu POMOC pre vnučku Karolínku na liečbu

Zoznam darcov a darov

Miloš Moravčík (14.06.2018) 20 €
Držím palce a vyprosujem veľa Božích milostí. Nech ste šťastné.
. . (19.05.2018) 1 €
Darina Švecová Švecová (05.04.2018) 16 €
Veronika Sarmirova (03.04.2018) 16 €
Prajem vela sil...Nikdy sa nevzdavajte.
Matej Lenhard (21.03.2018) 10 €
Robert Šramko (16.03.2018) 8 €
P P (14.03.2018) 16 €
SPECTRUM (12.03.2018) 77 €
S láskou :-)