Vidieť viac

Vidieť viac
Kúpa špeciálnej lupy
Renáta Šimašková
Daniela Šimašková
Nadácia VÚB
401 €
400 €
100%

Nadácia VÚB venuje Danielke 200 eur štartovné na kúpu špeciálnej lupy.     

SPECTRUM venuje Danielke 77 Euro na kúpu špeciálnej lupy     

     Danielka je moje prvé dieťa z môjho prvého tehotenstva, ktoré prebiehalo bez komplikácii. Narodila sa v termíne ako zdravé dievčatko. Naše problémy nastali už v jej 4. mesiaci, keď jej zistili DMO - hypotonický syndróm a poruchu zraku. A tým akoby sa nám vrece roztrhlo a viac sme sedeli v čakárňach u odborných lekároch ako doma. Začali sme navštevovať neurológiu, ortopédiu, alergológiu, kardiológiu, daľšie ambulancie a poradňu pre slabozrakých a nevidiacich v Levoči.

     Veľmi nám pomáhajú cvičenia Vojtovou metódou, ktoré absolvujeme v rehabilitačnom zariadení v Dunajskej Lužnej 3-4 krát ročne. Danielka mi robí radosť jej napredovaním, je to moja veľká a silná bojovníčka. Napriek všetkým komplikáciam, bola v 6-tich rokoch zaradená do kolektívu v Základnej škole v Zborove nad Bystricou, kde má veľa dobrých kamarátov, jej prospech je výborný. Školu zvláda bez problémov. Používa špeciálne pomôcky, ako sú špeciálne pravítka, zošity a čítačku pre slabozraké deti. V tomto období Danielka navštevuje už 7.ročník ZŠ, avšak jej zrak sa zhoršuje, vidí len na 40% .

      Ako každá mama aj ja by som jej chcela pomôcť zakúpením špeciálnej pomôcky - lupy, ktorá by jej umožnila, a zároveň uľahčila štúdium. Táto špeciálna pomôcka nie je hradená štátom a keďže ja som sama s 2 deťmi, nemôžem si dovoliť kúpiť mojej dcére lupu za 400 €. Moje príjmy sú opatrovateľský príspevok na Danielku a môj invalidný dôchodok. Ledva pokrývajú bývanie, domácnosť, školstvo, lekárov, ošatenie, hygienu, pobyty v rehabilitačnom zariadení a cestovné.

Preto by som Vás chcela poprosiť o pomoc pri kúpe špeciálnej lupy pre Danielku, aby sa jej lepšie písalo a čítalo, čím by sme jej skvalitnili a uľahčili život.

Za každú finančnú pomoc Vám vopred ďakujeme. Danielka s maminkou

Zoznam darcov a darov

Martin ... (17.09.2018) 20 €
anonymný darca (17.09.2018) 8 €
Oľga Mináriková (10.09.2018) 32 €
Peter Gašperák (09.07.2018) 64 €
Peter a Katka z lekárne.
SPECTRUM (26.06.2018) 77 €
S láskou :-)
Nadácia VÚB štartovné (25.06.2018) 200 €
S láskou :-)