Pomôžte Martinovi splniť si sen, dokončiť školu a prežiť dôstojný život – 2. časť

Pomôžte Martinovi splniť si sen, dokončiť školu a prežiť dôstojný život – 2. časť
Náklady na štúdium
Martina Tvrdoňová
Martin Lukáč
2437 €
2300 €
106%

SPECTRUM venuje Martinovi 77 Euro na štúdium.

     Možno si niektorí z Vás, pravidelných návštevníkov dakujeme.sk, spomeniete na príbeh Martina Lukáča, ktorý som napísal v roku 2015. Martin je mladý muž, ktorý má za sebou ťažké detstvo, rodičia sa o neho nestarali, otec ho bíjaval, vychovávala ho babka, ktorá nás navždy opustila, keď mal Martin 15 rokov.

Príbeh si môžete prečítať tu.
 
     Odvtedy sa Martin stará sám o seba, a napriek svojmu zdravotnému postihnutiu a čiastočnej invalidite, úspešne zmaturoval a študuje sociálnu prácu na Vysokej škole zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety v Bratislave.
     V čase, kedy vznikol Martinov prvý príbeh na dakujeme.sk, Martin končil 1. ročník na vysokej škole, a pomaly mu začínali dochádzať úspory, z ktorých financoval svoje štúdium. Preto som sa vtedy rozhodol osloviť Vás - dobrých ľudí, aby ste Martinovi pomohli svojimi príspevkami dokončiť štúdium aspoň po 3. ročník a po získanie bakalárskeho titulu. Vtedy sa na dakujeme.sk s podporou Nadácie Orange vyzbierala čiastka 1179 EUR, a zároveň Martin prostredníctvom svojho príbehu získal aj príspevok z projektu „12. mesiačikov“. Tieto peniaze mu spolu vystačili nielen na dokončenie 3. ročníka, ale keďže Martin chcel pokračovať aj v magisterskom štúdiu, pokryli aj náklady na 4. ročník.
 
     Dnes Martin úspešne zvládol 4. ročník, je jedným z najlepších študentov na škole, a aktívne sa podieľa aj na viacerých školských projektoch – konferenciách aj terénnej sociálnej práci. Aj po skončení štúdia by sa Martin rád zamestnal v sociálnej oblasti, aby mohol pomáhať ľudom, ktorí podobne ako on, nemajú ľahký osud, ale rovnako uvažuje aj o možnosti zostať pôsobiť na svojej alma mater. Peniaze z prvého príbehu, a z príspevku 12 mesiačikov sa však vyčerpali, a Martin potrebuje opäť vašu pomoc, aby si splnil svoj sen, a takto o rok mohol s hrdosťou a s pocitom dobre vykonanej práce prijať magisterský titul. Vyzbierané peniaze budú použité na zaplatenie zápisného, školného, poplatkov za internát a nákup učebníc na 5. ročník Martinovho štúdia.
 
     Ďakujem, v prvom rade za seba, za to, že som v mojom živote mohol stretnúť človeka tak veľmi zodpovedného, cieľavedomého a pracovitého ako je Martin Lukáč, a zároveň ďakujem Vám, ktorí sa rozhodnete pomôcť splniť jeho sen. Róbert Šramko

 

 

 

 

 

Zoznam darcov a darov

anonym anonym (15.11.2018) 200 €
Katarina Stasova (05.11.2018) 40 €
anonym anonym (24.10.2018) 500 €
anonym anonym (09.10.2018) 1500 €
anonym anonym (27.09.2018) 20 €
Martin, ste ohromny mlady muz s krasnym srdcom. drzim Vam palce, nech sa vam dari v zivote plnom lasky a radosti.
SPECTRUM (16.07.2018) 77 €
S láskou :-)
Robert Šramko (04.07.2018) 100 €