Edubox - komunitné vzdelávacie centrum

Edubox - komunitné vzdelávacie centrum
Podpora pre deti v nepriaznivej sociálnej a ekonomickej situácii
Soňa Koreňová
Edubox
16 €
5000 €
0%
Milí darcovia, 
 
prostredníctvom tejto zbierky by sme Vás v mene našich detí chceli srdečne osloviť s prosbou o pomoc. Od jesene 2017 funguje vďaka podpore niekoľkých nadšencov naše komunitné vzdelávacie centrum v Lozorne. Osadením dvoch kontajnerikov sme reagovali na požiadavku rodičov mať po ruke centrum, kde sa deti po škole môžu venovať domácim úlohám, zahrajú sa a navyše sa naučia aj čosi nové. Preto organizujeme doučovania pre deti a skúšame hands-on aktivity ako komunitná záhradka, výroba mydielok, bazárik, tanečná príprava, futbalový turnaj, čitateľské projekty pre deti z menej podnetného a ekonomicky nepriaznivého prostredia. Deťom sa v centre veľmi páči a vždy sa tešia, keď ich príde navštíviť niekto nový (najviac sa radujú zo zahraničných návštev). Snažíme sa, aby v Eduboxe trávili vyvážený čas aktivitami zameranými na cibrenie mäkkých či "tvrdých" zručností, ale tiež na hranie. K dokonalému fungovaniu a naplneniu našej vízie nám najviac chýba priestor a materiálne vybavenie. Toto je zoznam vecí, ktoré okrem tretieho kontajnerika plánujeme deťom dopriať:
 
- písacie potreby a školské pomôcky
- drevené stoly
- stoličky bez operadla (stolčeky)
- tulivaky
- detský koberec
- taviaca silikónová pištoľ
- set koráliek rôzneho druhu, veľkosti, materiálu
- komponenty na výrobu bižutérie
- kreatívne pomôcky (farby na sklo, prstové farby, farby na textil, farby na sklo, tvarovací materiál, nálepky, baliaci papier, trblietky)
- náradie na práce v záhradke pre deti (malé hrable,lopatku,...)
- materiál na výrobu mydla (glycerín, voňavé extrakty, sušené kvety, ovocie,...)
- notebooky (3ks)
- tlačiareň
- reproduktory
- mikrofón
- syntetické klávesy
- minivan na prenájom
 
Prostredníctvom tejto výzvy by sme radi apelovali na vás, milí darcovia. Ak máte k dispozícii niektorú z týchto vecí navyše, mileradi sa jej ujmeme. Ak nie, prispejte nám prosím na zaobstaranie týchto vecí pre decká. Viac o nás si môžete pozrieť tu: https://www.facebook.com/Edubox-Lozorno-115432682502670/ a tu: https://cesta-mladych.webnode.sk/ . ĎAKUJEME!

Zoznam darcov a darov

Martina Tvrdoňová (23.10.2018) 16 €
EDUBOX ideš :)