Pomoc pre Tomíčka

Pomoc pre Tomíčka
Rehabilitačný pobyt
Andrea Plachá
Tommy Burghardt
840 €
800 €
105%

SPECTRUM venuje Tomíčkovi 77 Euro na rehabilitačný pobyt.

Tomíček sa nám narodil ako zdravé dieťatko. Pred oslavou jeho 1.narodenín sa náš život prevrátil naruby, keď lekári diagnostikovali vývojové ochorenie mozgu zvané lisencefália. Namiesto radovania sa z prvých krôčikov, alebo prvého slova sa nám začal kolotoč vyšetrení, behaní po ambulanciách, rehabilitácií a v hlave sa nám vyrojilo množstvo otázok, na ktoré sme nedostali odpoveď.


Tommy má poškodené centrum rovnováhy ako aj koordinácie a celkovo výrazne zaostáva v psychomotorickom vývoji. Nechodí, nerozpráva zatiaľ je odkázaný na moju 24h starostlivosť. Tommy sa vie pohybovať po zemi hopkaním, dostane sa do vysokého kľaku a začína sa pomaly stavať s oporou na nôžky. Lekári hovorili, že iba jeho pekná tvárička nám bude robiť radosť. Napriek tomu Tommy robí obrovské pokroky a my sa tešíme, že z ležiaceho dieťatka sa behom 5 rokov vyvinul človiečik, ktorý sa má smelo k svetu, je stále usmiaty, plný energie a chuti do života. Neobsedí na jednom mieste, stále je v pohybe, je veľmi vnímavý, zaujíma sa o svet okolo seba, miluje pesničky a hlavne dokáže už újsť pár metrov v špeciálnom chodítku. To všetko len vďaka rehabilitáciám a špeciálnym terapiám, ktoré podporujú všetky jeho zmysly a pomáhajú mu v napredovaní. Tommy je veľmi šikovný a má obrovskú chuť do života. To nám dáva silu sa postaviť osudu a spoločnými silami bojovať proti jeho nepriazni. Kedže sme s Tommym ostali sami a starostlivosť je veľmi náročná, nemôžeme si dovoliť rehabilitácie financovať z vlastných zdrojov.
Preto prosíme všetkých dobrých ľudí o pomoc. Špeciálne intenzívne rehabilitácie bohužiaľ neprepláca poisťovňa a sú finančne náročné, rovnako tak aj terapie, kde platíme cez 20 Eur za sedenie. 2 týždňový pobyt intenzívnej rehabilitácie v súkromnom zariadení stojí 800 Eur, vhodné je opakovať aspoň 4x do roka. Každý jeden pobyt Tomíčka posúva vpred a je ozaj ťažké, keď viete, že vášmu dieťatku pomáha cvičenie, ktoré si nemôžete dovoliť.
Veľmi Vás prosím o pomoc mojmu synčekovi. Je to moje slniečko, ktoré ľúbim nado všetko na svete a pevne verím, že sa raz sám rozbehne a povie "Maminka, aj ja ťa lúbim. "
Ďakujem z celého srdca za Vašu pomoc.

Zoznam darcov a darov

Darovaný Dar (26.10.2018) 700 €
František Budzák (25.10.2018) 20 €
Miloš M. (24.10.2018) 20 €
Vyprosujem veľa Božej pomoci a držím palce pri cvičení :)
SPECTRUM (21.10.2018) 77 €
S láskou :-)
Zuzana V (13.10.2018) 20 €
Drzte sa.
Andrea Svýbová (09.10.2018) 3 €