Pomoc pre Tomíčka

Pomoc pre Tomíčka
Rehabilitačný pobyt
Andrea Plachá
Tommy Burghardt
23 €
3%
Darovať
104
Dní do konca
800 €
Cieľová suma

Tomíček sa nám narodil ako zdravé dieťatko. Pred oslavou jeho 1.narodenín sa náš život prevrátil naruby, keď lekári diagnostikovali vývojové ochorenie mozgu zvané lisencefália. Namiesto radovania sa z prvých krôčikov, alebo prvého slova sa nám začal kolotoč vyšetrení, behaní po ambulanciách, rehabilitácií a v hlave sa nám vyrojilo množstvo otázok, na ktoré sme nedostali odpoveď.
Tommy má poškodené centrum rovnováhy ako aj koordinácie a celkovo výrazne zaostáva v psychomotorickom vývoji. Nechodí, nerozpráva zatiaľ je odkázaný na moju 24h starostlivosť. Tommy sa vie pohybovať po zemi hopkaním, dostane sa do vysokého kľaku a začína sa pomaly stavať s oporou na nôžky. Lekári hovorili, že iba jeho pekná tvárička nám bude robiť radosť. Napriek tomu Tommy robí obrovské pokroky a my sa tešíme, že z ležiaceho dieťatka sa behom 5 rokov vyvinul človiečik, ktorý sa má smelo k svetu, je stále usmiaty, plný energie a chuti do života. Neobsedí na jednom mieste, stále je v pohybe, je veľmi vnímavý, zaujíma sa o svet okolo seba, miluje pesničky a hlavne dokáže už újsť pár metrov v špeciálnom chodítku. To všetko len vďaka rehabilitáciám a špeciálnym terapiám, ktoré podporujú všetky jeho zmysly a pomáhajú mu v napredovaní. Tommy je veľmi šikovný a má obrovskú chuť do života. To nám dáva silu sa postaviť osudu a spoločnými silami bojovať proti jeho nepriazni. Kedže sme s Tommym ostali sami a starostlivosť je veľmi náročná, nemôžeme si dovoliť rehabilitácie financovať z vlastných zdrojov.
Preto prosíme všetkých dobrých ľudí o pomoc. Špeciálne intenzívne rehabilitácie bohužiaľ neprepláca poisťovňa a sú finančne náročné, rovnako tak aj terapie, kde platíme cez 20 Eur za sedenie. 2 týždňový pobyt intenzívnej rehabilitácie v súkromnom zariadení stojí 800 Eur, vhodné je opakovať aspoň 4x do roka. Každý jeden pobyt Tomíčka posúva vpred a je ozaj ťažké, keď viete, že vášmu dieťatku pomáha cvičenie, ktoré si nemôžete dovoliť.
Veľmi Vás prosím o pomoc mojmu synčekovi. Je to moje slniečko, ktoré ľúbim nado všetko na svete a pevne verím, že sa raz sám rozbehne a povie "Maminka, aj ja ťa lúbim. "
Ďakujem z celého srdca za Vašu pomoc.

Zoznam darcov a darov

Zuzana V (13.10.2018) 20 €
Drzte sa.
Andrea Svýbová (09.10.2018) 3 €