Operácia ULZIBAT pre Alexka

Operácia ULZIBAT pre Alexka
0perácia Ulzibat v Kladne
Eva Rusnáková
Alexander Uher
658 €
3000 €
22%

SPECTRUM venuje Alexkovi 77 Euro na operáciu ULZIBAT.

 

Ahojte, som mamou 6 ročného chlapčeka Alexandra, ktorý sa narodil predčasne v 29tt(1680g a 41cm). Ako mesačný musel Alexko podstúpiť operáciu srdiečka. Keď sme už verili, že všetko zlé je za nami, zasiahla nás ďalšia diagnóza - poškodený zrakový nerv. Alexko v tom čase nereagoval a nesledoval žiadne predmety okolo seba.  Možno aj vďaka tomu, že od narodenia sme pravidelne cvičili vojtovu metódu sa Alexkov zrakový nerv zregeneroval a dnes našťastie jeho očká vidia,  majú problém so škúlením a videním do diaľky. Ako ročnému mu pribudla spastická kvadruparéza - poškodené všetky končatiny, ktorá nás bude už sprevádzať celý život.
Dnes má Alexko 6 rokov. Napriek tomu, že od narodenia pravidelne cvičíme a absolvujeme rehabilitačné pobyty, je stále ležiaci. Nedokáže sám sedieť a chodiť. Na druhej strane je veľmi šikovný a rozumný. Začína nám rozprávať a z tichého chlapčeka sa stáva malý ukecaný chlap :) Vďaka tomu, že Alexko je lepšie na tom mentálne ako pohybovo, začína si uvedomovať, že jeho rúčky a nôžky ho neposlúchajú.
Veľmi rád mi pomáha pri rôznych domácich prácach a aktivitách. Asi najťažšie pre matku je pozerať sa na vlastné dieťa, ktoré sleduje zdravých rovesníkov ako sa hrajú a naháňajú. Ešte ťažšie je, ak Vám dieťa povie, že aj ja by som chcel behať mama. Snažíme sa Alexka napriek jeho handicapu zapájať do všetkého, čo robíme aj my a nikdy mu nedávame pociťovať, že je iný.
Po konzultácii s odborníkmi nám bola odporúčaná operácia Ulzibat v Kladne, vďaka ktorej by Alexkovi uvoľnili poskracované šľachy. Po tejto operácii je veľká šanca, že by Alexko mohol napredovať, dokázal by svoje telíčko ovládať ľahšie. Naučil by sa nové a správne pohyby tela a taktiež manipulácia s ním by bola jednoduchšia .
Avšak najväčším problémom je, že túto operáciu nehradí ZP a sami si ju nemôžeme dovoliť, kedže vychádza na 3000 eur. Vieme, že žiť v dnešnej dobre je veľmi ťažké, napriek tomu stále veríme a presviedčame sa, že sa nájdu dobrí ľudia, ktorí dokážu pomôcť. Alexko sa nevzdáva a stále bojuje napriek veľkému množstvu prekážok. Verím, že sa do nášho boja zapojíte aj vy a spolu ten boj vyhráme. Z celého srdca ďakujeme

Operácia ULZIBAT pre Alexka Operácia ULZIBAT pre Alexka Operácia ULZIBAT pre Alexka

Zoznam darcov a darov

1 23 (23.01.2019) 500 €
Zuzana Susova (15.01.2019) 16 €
Lenka Hoborová Hoborová (07.01.2019) 40 €
Spectrum (07.01.2019) 77 €
S láskou :-)
Magdalena Galasova (30.12.2018) 20 €
Eva a Juraj Prievalski (23.12.2018) 5 €
Vela zdravicka a aby sa operacia podarlia na vybornu. Vela stastia v ockach a vela sil prajeme.