Veľká prosba pre moju mamu

Veľká prosba pre moju mamu
Strava, lieky, zdravotný materiál
Veronika Tomkova
Alžbeta Tomková
205 €
21%
Darovať
52
Dní do konca
1000 €
Cieľová suma

SPECTRUM venuje pani Alžbete 77 euro na lieky a zdravotný materiál.

Milí darcovia, prosím Vás vrúcne o pomoc. Volám sa Veronika Tomková, mám 45 rokov. Keď som sa vydala, myslela som si, aký krásny život budem mať. Všetky sny a ilúzie sa zmenili na jednu obrovskú katastrofu. Po vydaji ma vlastný muž týral psychickya aj fyzicky. Už som si konečne vydýchla, že jedno trápenie sa skončilo, no nastalo druhé.

Stala sa hrozná až neuveriteľná tragédia. Raz v noci sme pre ukrutné bolesti zavolali záchranku pre moju mamu. Zobrali ju hneď na operačku s tým, že nastali komplikácie a má poškodenú miechu. Lekár sa vyjadril, že nikdy nebude chodiť. Aby toho nebolo málo, starostlivosť v nemocnici bola katastrofálna, nepolohovali ju ani jej nepodávali tekutiny. Dali mi ju domov s tým, že bude žiť taký týždeň a mám už chystať pohreb. Bolo to ako v zlom sne. Mamu som zobrala domov s váhou 30 kíl, ako malé dieťa. Dodnes neviem, ako môj syn vyrastal, nevidela som jeho prvé kroky a nepočula jeho prvé slová. Mama na začiatku bola v kóme a každý deň zavčas rána som autobusom cestovala do Šace a v noci domov. To trvalo zhruba rok a pol.
Som úplne bezradná, nakoľko mám malý príjem a nedokážem mame pomôcť. Pacient ako moja mama si musí hradiť liečbu sám, ale z čoho?  Nemáme na lieky a veľakrát ani na stravu. Neviem, čo bude ďalej.
Mama to zvláda ťažko. Celý život ťažko pracovala a teraz štát nevie, či nechce nijako pomôcť. Je na invalidom vozíčku a od pása nadol nedokáže nič. Pridružila sa choroba vykrivenia kosti, kĺbov.
Celé roky sa sama starám o mamu. Dokonca nemôžem mať žiaden iný príjem zo zákona. To málo, čo nám zostane, ide na lieky a na stravu. Dva týždne pred výplatou nemáme nič.
Prosím o úsmev na tvári mojej mamy. Veľmi pekne Vás prosím o pomoc na lieky, zdravotné pomôcky aj potraviny.
Veľká vďaka všetkým, ktorí pomôžu a naďalej pomáhajú. Veľmi si to vážime. S úctou a vďakou rodina Tomková

Zoznam darcov a darov

Zuzana Gazdova (26.02.2019) 8 €
Spectrum (20.02.2019) 77 €
S láskou :-)
Tatiana Prídavková (17.02.2019) 20 €
Prajeme veľa sil a Bozej pomoci. Pan je verny,aj ked dopusti,nikdy neopusti.
Tatiana Hrasko (16.02.2019) 100 €