Rehabilitácie pre Filipka

Rehabilitácie pre Filipka
Rehabilitácie v Adeli
Miroslava Budinská
Filip Dekret
173 €
9%
Darovať
7
Dní do konca
2000 €
Cieľová suma

SPECTRUM venuje Filipovi 77 euro na rehabilitácie.

     Počas celého tehotenstva bolo všetko v poriadku. Všetky vyšetrenia vyšli negatívne. Nevedeli sme sa dočkať bábätka a vôbec sme nečakali, že nastanú komplikácie.

Filipko sa narodil 10 dní po termíne. Po pôrode však nastal šok, Filipko nehýbal rúčkami a mal obe nôžky ľudovo povedané konské nohy. Hneď bol preložený do inkubátora.
Najprv sme nevedeli o akú chorobu sa jedná. Dva dni po pôrode bol prevezený na JIS do Banskej Bystrice kvôli zvracaniu.
V Bystrici sa podrobil vyšetreniam a určili nám diagnózu ARTHROGRYPOZA MULTIPLEX CONGENITA. Je velmi ojedinelá a nie je známe čo ju spôsobuje. Stále čakáme na genetické testy. Pridružili sa aj ďaľšie diagnózy.
Na JIS mal sondu, lebo nevedel sám papať. Postupne ho sestričky učili na fľašu, bolo to náročné, nevedel naraz ťahať aj dýchať a ešte aj prehĺtať.
Po vyšetreniach ortopédom museli dať nôžky do sadier, ktoré nosil do troch mesiacov. Neskôr sa podrobil operácii a musel mať opäť sádry ešte 6 týždňov.
Od operácie musí nosiť Dennis Brownove topánky. Po prepustení z nemocnice sme vyhľadali fyzioterapeuta, aby sme začali čim skôr s Vojtovou metódou.
Filipko mal rúčky pri tele v pästičkách, ktoré nedokázal otvoriť. Rúčkami nedokázal ani pohnúť. Cvičili sme 4 krát denne. Źiaľ, Vojtova metóda nestačila, a preto sme hľadali vhodnú rehabilitáciu.
Lekári nám odporučili Adeli Medical Center, ktoré sme financovali z vlastných zdrojov. Program BABYMED v podobe 2 týždňov .
Pobyt veľmi Filipkovi pomohol, posunul ho vpred. Boli by sme radi, keby Filipko absolvoval čo najviac rehabilitácií.
Po ukončení liečby sa Filipkove rúčky výrazne zlepšili. Za každú pomoc vopred ďakujeme.

Zoznam darcov a darov

Marcel Tkáč (06.09.2019) 32 €
prajem veľa zdravia
Anton Daniš daniš (02.09.2019) 32 €
Jan Priesol (21.08.2019) 32 €
Spectrum (17.06.2019) 77 €
S láskou :-)