Úsmev pre moju mamu

Úsmev pre moju mamu
Strava, lieky, zdravotný materiál, kurivo na zimu
Veronika Tomková
Alžbeta Tomková
575 €
38%
Darovať
28
Dní do konca
1500 €
Cieľová suma

Dobrý deň. Volám sa Veronika Tomková, mám 47 rokov. Môj príbeh možno niektorí už poznáte. Po tom, čo som so synom odišla od manžela tyrana, ťažko ochorela moja mama.
Lekár sa vyjadril, že nikdy nebude chodiť. Dali mi ju domov s tým, že bude žiť taký týždeň a mám už chystať pohreb. Bolo to ako v zlom sne. Ja dodnes neviem, ako môj syn vyrastal.
Nevidela som jeho prvé kroky a nepočula jeho prvé slová. Mama na začiatku bola v kóme a každý deň zavčas rána som autobusom cestovala do Šace a v noci domov. To trvalo zhruba rok a pol.  Mamu som zobrala domov s váhou 30 kíl, ako malé dieťa. Teraz je to už takmer 26 rokov, čo sa o ňu starám. Všetko si pacient ako moja mama musí uhradiť sám, ale z čoho? Nemáme na lieky a veľakrát ani na stravu. Neviem, čo bude ďalej. 
Mama to zvláda ťažko. Celý život ťažko pracovala a teraz štát nevie, či nechce nijako pomôcť. Je na invalidom vozíčku a od pása nadol nedokáže nič. Pridružila sa choroba vykrivenia kosti, kĺbov. 
Dokonca nemôžem mať žiaden iný príjem zo zákona. To málo, čo nám zostane, ide na lieky a na stravu.
Najhoršie je na tom aj to, že aj mňa postihla choroba kolien a kĺbov a operovať sa nedá. Takže chodím s veľkými bolesťami.
Prosím o úsmev na tvári mojej mamy. Veľmi pekne Vás prosím o pomoc na lieky a kúpu palivového dreva na vykúrenie domu v zime, na potrubie na vodu, ktoré sa upchalo a treba ho ručne sekať a vymeniť.
Veľká vďaka všetkým, ktorí pomôžu a naďalej pomáhajú. Veľmi si to vážime. S úctou a vďakou rodina Tomková.

Zoznam darcov a darov

Diana K. (15.10.2019) 100 €
ondrej Galko (03.10.2019) 400 €
Pani Veronika, pani Alzbeta, drzim Vam palce vo Vasom boji s osudom. Zelam vsetko dobre.
Ingrida P. (01.10.2019) 50 €
Majka L. (29.09.2019) 20 €
Mária a Ján Žatkovič (20.09.2019) 5 €
Prajeme veľa šťastia a trpezlivosti...