Delfinoterapia pre Tobiaska

Delfinoterapia pre Tobiaska
Delfinoterapia
Veronika Bolčová
Tobias
266 €
9%
Darovať
124
Dní do konca
3000 €
Cieľová suma

Náš príbeh je síce veľmi dlhý, ale plný bojovnosti, odhodlania, viery, lásky, trpezlivosti a neskutočnej spolupatričnosti!
S mojím drahým manželom sme sa dlhšiu dobu snažili o bábätko, žiaľ vždy, keď sa to aj podarilo, bábätko bolo slabé a tak máme v nebíčku pár anjelikov.
Nakoniec nám bolo odporúčané ísť cez centrum asistovanej reprodukcie. Tak sa začal náš boj. Prvý pokus bol neúspešný. Na druhý pokus sme zmenili centrum, iný lekár, iný prístup. Začala sa príprava a potom prišiel deň transferu. Natešení a šťastní sme s manželom vošli do centra.
Neviem ako, ale bol to 17. novemberr 2015 - svetový deň predčasne narodených detičiek. Náhoda? Neviem.
Každopádne na sále mi povedala embryologička, citujem: "Nebojte, vybrala som toho najväčšieho bojovníka". Tobias ním naozaj je.
Tehotenstvo prebiehalo v poriadku, až do dňa, keď mi šéfka v práci povedala, Veronika, ty si opuchnutá. Tak sme v ten deň šli na Kramáre. Lekár si ma tam nechal na pozorovanie.
Netušiac, čo sa so mnou deje, som sa prechádzala po oddelení. Zrazu ma jedna pani doktorka zastavila so slovami, že som nezodpovedná, keď sa prechádzam v mojom stave po oddelení, miesto toho, aby som ležala na izbe. Vtedy prvýkrát som pochopila, že niečo nie je v poriadku a pýtala som sa na sono. Keď lekárka spravila sono, iba zakričala zavolajte prednostu. Potom nasledoval urýchlený prevoz sanitkou do Petržalky. Dieťatko muselo ísť okamžite von. Nakoniec ma napichali magnéziom. Vydržala som takto 2 dni. Keď som si druhý deň sťažovala, že len slabo cítim pohyby znovu spravili sono a pán primár vyhlásil, že tehotenstvo treba hneď - v 26. týždni - ukončiť. Medzičasom zavolali môjho manžela, ktorý už bol na ceste.
V ten večer som sa stala mamičkou a manžel ocinkom.
Náš zázrak menom Tobias mal 980 g a 36cm. Bol tak maličký, krehký no zároveň plný sily. Jeho plač, ktorý som ešte stihla započuť, bol ako plač načas narodeného veľkého zdravého chlapčeka. Prognózy ktovieaké neboli. Na ôsmy deň od narodenia nášho bojovníka večer zvonil telefón a pani doktorka nám oznámila, že jeho stav sa veľmi zhoršil. Dostal zápal mozgových blán. Celý mesiac sme veľmi bojovali, aby to zvládol. Nakoniec ten zápal zdolal a na 33-tí deň ho aj odpojili, aby dýchal sám.
Verte mi, vážne som cítila, ako ten krásny nádych spravil. Zdvihol hlavičku pozrel na mňa a dýchal, užival si moju prítomnosť a čerpal silu! Od toho dňa sa Tobiaskovi začalo dariť. Veci ako, naučiť sa papať, aktivovať sací reflec a žuvací sval, to všetko sme dokázali spolu veľmi dlhou a ťažkou cestou. Keď nás konečne na 89- ty deň pustili domov z nemocnice, boli sme najšťastnejší.
Žiaľ, dlho nám to nevydržalo. 7 dní sme boli doma, keď som ho našla v postieľke modrofialového bez dychu s vypúlenými očkami. Sama som ho oživila, dodnes neviem ako, zavolala sanitku a opäť sme skončili v nemocnici, kde mu našli milión ďaľších diagnóz.
Jedna z diagnóz bola hemangióm - nezhubný nádor v hlave.  Vyhľadali sme špecialistu, ktorý nám povedal, že sme prišli v poslednej chvíli a Tobiasko mohol oslepnúť Nakoniec sa nám podarilo s ním dohodnúť dátum operácie. Operovali ho 3 dlhé hodiny. Náš synček zvládol aj toto  :) Má to teraz krásne a pre nás je to jazva života.
Momentálne má Tobiasko takmer 4 roky. Nerozpráva, niekedy si myslíme, že nám rozumie inokedy sme zmätení a sami nevieme.
Pred pár dňami mu bol diagnostikovaný detský autizmus. Má svoje tempo, ktoré si vyžaduje neskutočne veľa trpezlivosti, lásky a objímania.
Jedna možnosť ako pomôcť rozvoju reči je delfinoterapia, ktorá dokáže zázraky. Na prvú delfinoterapiu sa nám podarilo vycestovať vďaka Vám, dobrým ľuďom.
No žiaľ všetky tieto životné situácie mňa natoľko poznačili, že mi v roku 2017 diagnostikovali nádor na mozgu. Momentálne je tretí rok od operácie. Choroba zaútočila znovu a opäť sme na začiatku.
Môj manžel starajúci sa o domácnosť, o deti a o svoju manželku, potrebuje pomoc.
Naša túžba pomôcť synovi je neskutočne silná, ale sami sme už bezradní a prosíme o pomoc, Vás milí darcovia.
Ďakujeme krásne za prečítanie nášho príbehu. Ste úžasní všetci do jedného, ktorí pomáhate, či už formou pozitívnej energie, alebo inak. Ďakujeme, že ste
 .

Delfinoterapia pre Tobiaska Delfinoterapia pre Tobiaska Delfinoterapia pre Tobiaska

Zoznam darcov a darov

Evelína Szepesiová (25.03.2020) 20 €
Držíme palce!
Ernest György (25.03.2020) 16 €
Držíme Vám palce!
Ladislav Póczos (25.03.2020) 10 €
Verím že sa všetko otočí tým lepším smerom! Držte sa!
Henrieta Husztiova (25.03.2020) 20 €
Prajem vela zdravia !!!! ❤️
Iveta Kunstarova (25.03.2020) 200 €
Ty to dáš bojovník náš ❤️