Pomôžme im pomáhať

Pomôžme im pomáhať
Prenájom skladových priestorov, poštovné, bránička atď.
Martina Tvrdoňová
O. z. Kvapka v mori
77 €
2%
Darovať
47
Dní do konca
5000 €
Cieľová suma
Spectrum venuje OZ Kvapka v mori 77 eur .
Ak sa chystáte na víkend k rodičom desiatky kilometrov od domova a náhodu máte voľný "kufor", ona Vám ho naplní. Ani neviete ako a zrazu si veziete 35 kilovú krabicu od "Kvapky" plnú trvanlivých potravín, drogérie alebo použitého oblečenia pre rodinu v núdzi. A rovno im pribalíte ďalšiu igelitku. Lebo Vás túžbou pomáhať rýchlo "nakazí". Nakoniec zistíte, že ste sami obdarovaní - výnimočným pocitom z pomoci iným. A keď sa chystáte nadýchnuť, aby ste jej vysvetlili, že tak veľká krabica sa Vám do auta jednoducho nevojde, ona Vám zoberie "vietor z plachiet" a jedným elegantným "grifom" Vám ju do Vášho auta "narve". Vie, ako na to. Robí to denne. Denne najazdí desiatky kilometrov, zváža igelity, krabice i mechy preplnené použitým oblečením od známych a známych známych. Organizuje aj zbierku potravín a drogérie adresne pre ťažko skúšané rodiny a do skutkov pomoci zapája deti i pani učiteľky zo základných škôl. Stále má pred sebou jasný cieľ, za ktorým si ide - pomôcť rodinám v núdzi, deťom v detských domovoch, krízových centrách, komunitných centrách, ľuďom bez domova atď. Spája ľudí pre dobro. Reč je o Miladke a "6. dieťati" - "Kvapke v mori" - občianskom združení s charitatívnym poslaním. Húževnatá žena s "vrtuľou v zadku" má hlavu plnú nápadov. Vďaka tejto kombinácii vlastností, nápady nadobúdajú konkrétne obrysy a menia sa na realitu. Viaceré rodinky cez tento portál dostali materiálnu pomoc od "Kvapky v mori".
 
     V 3 prenajatých garážach organizuje brigády dobrovoľníkov, aby oblečenie roztriedili a podľa presných potrieb rodín zabalili do krabíc. Následne krabice putujú na poštu alebo na prepravu prepravnou spoločnosťou (ak práve niekto zo známych nemá "cestu" tým smerom). Aktivity "Kvapky" sa poriadne rozbehli. K trom prenajatým garážam pribudol ďalší skladový priestor plný oblečenia a praktických vecí - materiálnej pomoci. Pravidelne k nim prichádza nákladné auto, aby ho naložili a odviezli veci tam, kde takúto pomoc treba. Na to, aby ušetrili veľa práce nosením vecí cez celý dvor k autu, by potrebovali urobiť bráničku. Garáže si prenajímajú a potrebujú pokryť náklady na prenájom. Tie vznikajú aj v súvislosti s poštovným, úhradou pohonných hmôt atď.
Jediným zdrojom príjmov sú 2 percentá z daní, ktoré na rozvoj aktivít v takom rozsahu, v akom treba, nestačia.  Ďakujem všetkým dobrým ľuďom, ktorí pošlú "Kvapke" peniaze na to, aby mohla pomáhať. A veru, osobne si vôbec nemyslím, že ich denno-denná dobrovoľnícka charitatívna služba je len kvapka v mori... Za všetkých dobrovoľníkov, ktorí Vaše peniaze premenia na konkrétne skutky, i za  zdieľanie a modlitbu za ich záslužnú činnosť Vám patrí obrovská vďaka!    VM
Pomôžme im pomáhať Pomôžme im pomáhať Pomôžme im pomáhať Pomôžme im pomáhať

Zoznam darcov a darov

Spectrum (23.06.2020) 77 €
S láskou :)