Nový domov na kolesách

Nový domov na kolesách
Kúpa obytnej maringotky
Dominika Dudová
Veronika Chocholová
Nadácia Markíza - Pošli dobro mamám
246 €
5%
Darovať
51
Dní do konca
5000 €
Cieľová suma
Vďaka Nadácii Markíza a našim dvom darcom znásobime Vaše dary v pomere 1:1 do výšky 50 eur na jeden dar a 300 eur pre jeden príbeh.
Moja kamarátka Veronika je slobodná mamička štvorročného Joachima, ktorej poslaním je umenie.
Napriek zložitej životnej situácii sa snaží skĺbiť podnikanie v odbore umeleckej textilnej tvorby a maľby a byť plnohodnotnou a láskavou mamou.

V súčasnosti nemá trvalé bývanie a nedávno začala s vlastným podnikaním. Jej príjem za posledné obdobie (ovplyvnené epidemiologickou situáciou) je minimálny a ledva postačuje na zaplatenie účtov. 
Okrem Joachymka sa začala starať aj o chorú mamu, ktorá prekonala mozgovú mŕtvicu. 
Veronika je povolaním arteteraputka, sama pomáha už 10 rokov ľuďom rozpletať ich životné osudy. Po narodení synčeka sa osud zaplietol aj jej.
Veronika o tom nechce veľmi hovoriť, čo sa dialo za stenami ich bytu vie len ona a považuje to už za zabudnutý, zatvorený príbeh. Realita bola tvrdá. Veronika nakoniec musela od partnera odísť. Ani dovtedy to ako umelecká terapeutka nemala ľahké, ale so synčekom život získal úplne iné obrátky.
Bývajú v domčeku, ktorý nie je ich, nemajú tam žiadne súkromie. V zime si rúbe drevo, doteraz bolo treba kúriť celé dni, keďže kôli korone Jaško - ako volá synčeka - nechodil do škôlky. Veronika tak robila všetko - údržbárku domu, vychovávateľku, kuchárku, záhradníčku ... - a popri tom sa pokúšala uchmatnúť si čas a maľovať obrazy aj tričká a šaty. Často krát aj po nociach. Všetky činnosti, na ktoré treba mať čas a sústredenie. Živiť sa umením, vychovávať syna a prežiť koronu, to bola zatiaľ najväčsia výzva v jej živote. 
 
Jej veľkým snom je bývať v maringotke. 
Bola by pre ňu ateliérom, dielňou, bytom a miestom pre ich spoločný život zároveň.
Nový domov na kolesách

Zoznam darcov a darov

M V (10.05.2021) 16 €
Zdenka Boušková Boušková (06.05.2021) 64 €
posielam objatie.
Znásobovanie (03.05.2021) 116 €
AD (03.05.2021) 50 €