Krutý osud mladej ženy

Krutý osud mladej ženy
Základná rekonštrukcia izby
Janette Fedorková
Kvetoslava Karišková
0 €
0%
Darovať
33
Dní do konca
400 €
Cieľová suma

Dobrý pocit na oblátku. Vaše dary budeme znásobovať v pomere 1:1, max do výšky 50 € na jeden dar a 230 € na jeden príbeh.
Znásobovanie ukončíme po naplnení cieľovej sumy.

Rodina, ktorej chceme pomôcť, žije v osade v Sečovciach v malej chatrči vo dvoch izbách. Túto rodinu už 33 rokov trápi choroba ich dcéry, ktorá je od narodenia postihnutá.
Dcéra pani Kvetky Kariškovej - Helena - celé dni len leží na posteli. Sama sa nevie najesť, otočiť, napiť a ani nerozpráva.
Pohľad na ňu trhá srdce a je veľmi bolestivé ju vidieť ako tam leží schúlená v kŕči a telo má len kosť a koža. Je obdivuhodné ako sa pani Karišková stará o svoju chorú dcéru aj keď má len obmedzené možnosti. Dievča je stále v čistom, suchom, teplom, ale hlavne v prostredí plnom lásky a oddanosti rodine.

Pani Kariškovej pomáha so starostlivosťou o dcéru jej druh a je jej veľkou psychickou oporou. Toľko lásky a obety, koľko jej dávajú títo dvaja ľudia si zaslúži náš obdiv a úctu, trpezlivosť s akou sa o nevládnu dcéru starajú je priam neuveriteľná, keďže Helenka si vyžaduje starostlivosť 24 hodín denne.
Tejto žene a jej rodine by sme chceli veľmi pomôcť, lebo ich obetavá láska je nielen dojemná, ale mohla by byť aj vzorom pre mnoho iných a to ako sa dokáže postarať o svoje postihnuté dieťa aj napriek neprajnému okoliu je životnou inšpiráciou.
V komunitnom centre sa nám už podarilo pre túto rodinu zabezpečiť novú piecku, ale stále toho potrebujú ešte dosť. V izbe kde spáva a trávi celé dni a noci dcéra Helena sa rozpadáva strop, ktorý môže každú chvíľu spadnúť, a to aj priamo nad jej posteľou. Podlaha je tiež v dezolátnom stave a nová by im veľmi pomohla, hlavne keď chcú umyť dcéru.
Pani Kveta by sa nemusela báť, že všetka voda ostáva pod ich nohami. A čo je taktiež veľmi dôležité, vedela by tam lepšie udržiavať čistejšie a suchšie prostredie, bezpečnejšie pre jej dcéru.

Krutý osud mladej ženy Krutý osud mladej ženy

Zoznam darcov a darov