Férová nadácia

 

 

 

 

 

 

 

 

Nadácia Markíza a Férová Nadácia O2 spájajú svoje sily: Nepotrebné telefóny pomáhajú na Vianoce deťom a rodinám v núdzi

Spolu s O2 budú od 7. novembra 2022 zbierať nepotrebné telefóny a ich hodnotu venujú darcovskej platforme Ďakujeme.sk, ktorá tieto prepotrebné financie prerozdelí deťom a rodinám v núdzi.  

 

V Bratislave, 27. 10. 2022 -Nadácia Televízie Markíza a Férová Nadácia O2 spojili svoje sily a na spoločnej tlačovej konferencii predstavili spoločnú aktivitu – Druhú šancu pre mobil, ktorou chcú počas vianočného obdobia pomôcť tým, ktorí to najviac potrebujú. Spolu s O2 budú od 7. novembra 2022 zbierať nepotrebné telefóny a ich hodnotu venujú darcovskej platforme Ďakujeme.sk, ktorá tieto prepotrebné financie prerozdelí deťom a rodinám v núdzi.   

„Nadácia Markíza už niekoľko rokov realizuje množstvo projektov a podujatí, vďaka ktorým pomáha a zlepšuje kvalitu života mnohým deťom na Slovensku. Zároveň tiež podporuje rôzne organizácie a jednotlivcov, ktorí bojujú s nepriazňou osudu či inými ťažkými životnými situáciami. Som veľmi rád, že sme sa s Férovou Nadáciou O2 dohodli na realizácii tejto výnimočnej aktivity a verím, že takto spoločne dokážeme pomôcť čo najväčšiemu počtu rodín s deťmi, ktoré sa ocitli v núdzi. Zároveň je tento projekt vďaka svojmu ekologickému rozmeru plne v súlade s našou iniciatívou Green Markíza. Každý, kto sa do neho zapojí, tak pomôže hneď dvakrát - tým, ktorí to najviac potrebujú, a zároveň prispeje k ochrane našej planéty,“povedal Matthias Settele, generálny riaditeľ skupiny Markíza.

Férová Nadácia O2 dlhodobo prispieva k riešeniu závažných spoločenských tém podporou mediálnej gramotnosti, kritického myslenia či inovatívneho vzdelávania. Hlásime sa k hodnotám, ako je sloboda, transparentnosť, rovnosť a predovšetkým ľudskosť. Preto nezabúdame na ľudí, ktorí potrebujú akúkoľvek formu pomoci a o to viac v tejto zložitej dobe. Spolu so zúčastnenými nadáciami v O2 veríme, že nám zákazníci pomôžu vyzbierať hodnotu, ktorá pomôže rodinám v núdzi a uľahčí ich situáciu počas sviatočných dní. K výberu rodín, ktoré to najviac potrebujú, sme si prizvali skúsenú platformu Ďakujeme.sk, ktorej poputuje celá suma z hodnoty vyzbieraných telefónov,“ uviedol Igor Tóth, generálny riaditeľ O2 a predseda Správnej rady Férovej Nadácie O2.

Snahou nadácií je vyzbierať čo najviac zariadení v čo najvyššej hodnote, ktorá bude prerozdelená deťom a rodinám v núdzi prostredníctvom platformy Ďakujeme.sk. Nadácie chcú prispieť k čo najvyššej vyzbieranej sume a preto sa rozhodli hneď v úvode zberu darovať sumu   5 000 eur, ktorú si vo forme symbolického šeku prevzala na tlačovej konferencii Adriana Kemka za platformu Ďakujeme.sk.

Zber nepotrebných telefónov, pomoc rodinám v núdzi

Obdarovať tých, ktorí to najviac potrebujú, je tieto Vianoce vďaka Nadácii Televízie Markíza a Férovej Nadácii O2 omnoho jednoduchšie. Stačí nájsť doma nepoužívaný telefón a prísť s ním do predajne O2. O2 všetky telefóny odovzdá partnerovi na recykláciu a celú získanú hodnotu odovzdá Nadácii Televízie Markíza pre darcovskú platformu Ďakujeme.sk. Okrem ekologického rozmeru takéhoto zberu nepotrebných telefónov z domácností tak ľudia môžu ich zostatkovou hodnotou prispieť aj rodinám v núdzi. Zároveň budú mať istotu, že telefóny s nulovou hodnotou budú ekologicky zrecyklované, prípadne sa pre ne nájde ďalšie užitočné využitie.

Zber nepotrebných telefónov sa začne 7. novembra 2022 a bude pokračovať až do 30. januára 2023. Nadácia Televízie Markíza a Férová Nadácia O2 darujú celú vyzbieranú sumu prostredníctvom platformy www.dakujeme.skdeťom a rodinám s neľahkým osudom.


PR oddelenie skupiny Markíza

Tieto informácie sú Vám zasielané na základe Vášho súhlasu so zaradením do našej Databázy novinárov a v súlade s podmienkami uvedenými na https://osobneudaje.markiza.skv časti „Databáza novinárov“. V prípade, ak nemáte záujem dostávať takéto informácie, kontaktujte nás, prosím, na kocisek.lukas@markiza.sk.