Rehabilitačný pobyt v Adeli Medical Center Piešťany

Rehabilitačný pobyt v Adeli Medical Center Piešťany
Rehabilitácia v Adeli
Simone Stewart
Simone Sophie Stewart
177 €
4%
Darovať
53
Dní do konca
4752 €
Cieľová suma

SPECTRUM venuje Simone 77 euro na rehabilitácie.

Volám sa Simone Sophie Stewart, mám DMO s postihnutím všetkých končatín, plus bezrečovosť – kvadruparéza. Môj zdravotný stav si vyžaduje osobitne náročnú starostlivosť. Som odkázaná na invalidný vozík. Navštevujem neurológa, ortopéda, rehabilitačného lekára, očného lekára, alergiológa, keďže mám alergickú astmu. Odmalička som chodievala pravidelne na rehabilitačné pobyty do Českej Republiky – Nové Mesto na Morave, potom som navštevovala ŠLU – Marína v Kováčovej. Absolvovala som množstvo ťažkých operácií doma i v zahraničí. V roku 2015 som absolvovala rehabilitácie v súkromnom rehabilitačnom centre Adeli v Piešťanoch.


Vtedy mi spoločnosť robila moja mama. Hoci som chcela pravidelne navštevovať toto centrum Adeli, v roku 2016 mi život priniesol veľmi ťažkú životnú situáciu, tragickú smrť mojej milovanej maminky. Potom nastali rôzne existenčné a iné problémy. Toto obdobie mi pomohol prekonať môj nevlastný otec a moje milovaná sestrička Chiara. Jeho podpora, statočnosť a odvaha mi dodali silu bojovať ďalej.
Stará sa o mňa aj o moju mladšiu sestru bez akejkoľvek pomoci rodiny. Veľmi mu vďačím za to, že som neskončila v ústavnej starostlivosti, keďže nemám žiadnu inú blízku rodinu, ktorá by sa vedela o mňa postarať.
V súčasnosti chodím na rehabilitáciu, masáže a doma pravidelne cvičím bobathovou metódou, no nič sa nevyrovná rehabilitácii v súkromnom centre Adeli. Ten pobyt mi výrazne pomohol v držaní trupu a hlavy v sede, oveľa menej som cítila svalový tonus v stehnách a celkovo som cítila výrazné zlepšenie môjho zdravotného stavu. Aktuálne sa pripravujem na prijímacie skúšky na vysokú umeleckú školu, fakultu dramatických umení odbor scenáristka a réžia. Vediem aktívny život, navštevujem literárny klub Litera 2, píšem prózu pre deti a začínam písať pre dospelých.
V roku 2016 som vydala knihu pod názvom “Mária a čarovný prsteň“. Túto knihu som vydala pod svojim starým menom Simona Strelcová.
Momentálne mám dokončenú druhú knihu pripravenú na vydanie pod názvom „Vryté v srdci a pamäti s podnázvom Návod, ako brať hendikep s humorom“, ktorú by som rada vydala tento rok.
Taktiež by som chcela pokračovať v spoločenskom tanci na vozíku, ktorý mi pomáha v socializácii a v mobilite. Keďže na to potrebujem špeciálny vozík, ktorý stojí cca 3.500 euro túto moju záľubu nemôžem vykonávať.
Keďže nemám finančnú podporu od svojej rodiny a finančné prostriedky môjho otčima sú limitované, týmto vás veľmi pekne prosím o finančnú výpomoc na rehabilitačný pobyt v súkromnom cente Adeli.
Potešila by ma aj finančná výpomoc pri vydaní mojej knihy, alebo finančná výpomoc na zakúpenie špeciálneho vozíka na tancovanie.

Rehabilitačný pobyt v Adeli Medical Center Piešťany Rehabilitačný pobyt v Adeli Medical Center Piešťany

Zoznam darcov a darov

Spectrum (31.03.2019) 77 €
S láskou :-)
Viera Triznová (15.03.2019) 100 €