Rehabilitácie pre Peťka

Rehabilitácie pre Peťka
Rehabilitačný pobyt
Viera Minaričová
Peter Minarič
116 €
17%
Darovať
2
Dní do konca
700 €
Cieľová suma

SPECTRUM venuje Peťkovi 77 Eur na rehabilitačný pobyt.

Náš Peťko sa narodil bez komplikácií v riadnom termíne. Žiaľ, v štyroch mesiacoch mu bola diagnostikovaná hypotónia a diparetický syndróm.


Od tej doby neustále bojujeme so zníženým svalovým tonusom. Liečime sa, rehabilitujeme a bojujeme so všetkým ostatným už päť rokov. Zdravotný problém Peťkovi spôsobuje hlavne imobilitu, inkontinenciu, oneskorenie reči, oneskorený psychomotorický vývin. Nedokáže bez pomoci inej osoby fungovať. Máme problém s jemnou aj hrubou motorikou.
Vďaka rehabilitačným pobytom a cvičeniam, však Peťko predsa napreduje. Dokáže sám sedieť, štvornožkovať, posúva sa v rečovom prejave a vnímaní sveta okolo seba. Bez pravidelného cvičenia nebude schopný fungovať, jeho svalstvo by časom ochablo úplne. Cvičenia a metodiky od skúsených rehabilitačných pracovníkov sú nenahraditeľné. Pobyty v Centre Natália Hlohovec nám veľmi pomohli  Absolvovali sme niekoľko dvojtýždňových pobytov. Je to finančne náročné a bez pomoci rôznych organizácií a dobrých ľudí by sme si to nemohli a nemôžeme dovoliť.
Peťko nám aj rastie, preto starostlivosť, ktorá je založená na láske a trpezlivosti, je niekedy náročná. Bojujeme ako sa len dá, aby sme dokázali zmierniť následky jeho choroby.
Pre synčeka je cvičenie tá najdôležitejšia časť pre rozvoj svalstva. Preto by sme Vás radi požiadali o pomoc pri financovaní ďalšieho rehabilitačného pobytu v Centre Natália Hlohovec.
Z celého srdiečka Vám ďakujeme.

Rehabilitácie pre Peťka

Zoznam darcov a darov

"Pomocníci z O2" (21.02.2020) 39 €
Spectrum (03.02.2020) 77 €
S láskou :-)