Rehabilitácie pre Filipka

Rehabilitácie pre Filipka
Rehabilitácie, hipoterapie
Jana Kosárová
Filip Kosár
8 €
0%
Darovať
69
Dní do konca
3000 €
Cieľová suma

Chcela by som veľmi pekne poprosiť dobrých ludi o pomoc pre nášho Filipka, ktorý má detskú mozgovú obrnu ľavej strany tela. Kvôli tomu nevie uchopiť predmety do rúčky a teda bez pomoci nezvláda bežné činnosti .
Problém má aj s ľavou nôžkou, keďže ju má kratšiu, dosť často býva unavený a vtedy zakopáva a padá. Potrebuje veĺa rehabilitovať, aby sa jeho stav zlepšil.
Filipko sa narodil ako zdravé dieťa, aj keď bol v inkubátore kvôli nedostatku kyslika pri pôrode. Keď mal 3 mesiace, tak som si všimla, že nereaguje ako ostatné deti v jeho veku. Pediatrička nás poslala k neurologičke. Nakoniec nám v detskej nemocnici na Kramároch diagnostikovali DMO. Nastal kolotoč vyšetrení u rôznych odborných lekárov, kde zistili ešte strabizmus.
Od 7 mesiacov cvičíme, chodili sme aj do Dunajskej Lužnej na rehabilitačné pobyty. Pred dovŕšením 1 roka mu neurologička naordinovala liek na podporu mozgu Cerebrolyzin, ktorý mu veľmi pomohol. Po ďalších rehabilitáciach konečne začal robiť viditeľné pokroky. Vďaka nadáciam a dobrým ľuďom sa nám podarilo absolvovať rehabilitácie v Possibilitas v Piešťanoch aj Centre Svetielko v Bratislave.
S Filipkom som ostala sama a som na predĺženej rodičovskej dovolenke. Moje finančné možnosti mi nedovoľujú hradiť mu všetky tie potrebné terapie.
Preto veľmi pekne prosím o pomoc. Zo srdca Vám ďakujeme, Filipko s maminou.

Zoznam darcov a darov

Eva Vegso (16.01.2020) 8 €