Chceme ju počuť povedať to, čo hovorí objatím

Chceme ju počuť povedať to, čo hovorí objatím
Delfinoterapia na Ukrajine, rehabilitácia v centre ADELI
Lenka Klimkova
Ela
0 €
0%
Darovať
70
Dní do konca
6000 €
Cieľová suma

Náš príbeh?
Je toho veľa. Malá si prešla veľa zlým. Veľakrát som si kládla otázku, prečo práve my. Prečo toto Boh dopustil. Ale teraz si hovorím, že moja malá Ela ma má niečo naučiť. Možno si inak nastaviť svoje priority.
Narodila sa zdravá, naše problémy začali v nemocnici. Ubehli už skoro 4 roky, ale mne sa o tom stále ťažko rozpráva.
Elinka má totiž svalovú hypotóniu, DMO, epilepsiu, oneskorený fyziologický vývin a retardáciu expresívnej zložky reči – nerozpráva. Je to náročné a možno na prvý pohľad vyzerá, že beznádejné, ale aj napriek tomu všetkému má Elinka veľmi dobré vyhliadky nato, aby mohla žiť kvalitný a dôstojný život. Má dokonca vyhliadky aj nato, aby chodila bez pádov a aby vedela pekne komunikovať.
Ono to totiž ide, ale po milimetroch a tieto milimetre nás stoja obrovské peniaze. Zarába len manžel, ja som na predĺženom rodičáku, keďže nemôžem ísť kvôli zdravotnému stavu našej malej do práce. Na nadácie veľmi šťastie nemáme, neviem prečo. Možno aj preto, že Ela nemá preukaz ZŤP. Ona by na neho mala nárok, veď máme dokonca aj posudok z UPSVR o jej nepriaznivom zdravotnom stave, ale tu je problém vo mne. Pri predstave Elinkinej fotke na takomto preukaze ma chytá panika. Možno sa Vám to zdá hlúpe, ale nikto nevie, čo sa robí v hlave matky, ktorá má choré dieťa a nepraje si nič na svete, len aby z neho bolo zdravé dieťa, ktoré prežije svoje detstvo tak ako bežné deti, bez toho, aby bolo stále frustrované návštevmi rôznych lekárov. Ja vnímam preukaz ZŤP ako nálepku, no veľa vecí by nám to uľahčilo, hlavne po finančnej stránke, ale ešte som nato JA nedospela. Možno raz a možno ani nebude treba, verím v to!
Chodíme rehabilitovať. Jedna rehabilitácia nás stojí 930 €/10 dní + nafta (dochádzame denne 100 km).  Musíme tam chodiť každý 8-9 týždňov, aby malá nestagnovala. Viac jej to ale pomáha na pohyb ako na reč. Na rečovú stránku máme odporúčanú rehabilitáciu v ADELI, kde 10 dňová rehabilitácia stojí 3500 €. Ďalej nám neurológovia odporúčajú delfínoterapiu na Ukrajine kvôli rozvoju reči. Tá ale tiež stojí 2500 € na 12 dní + strava. Nemáme na to. Chceme malej pomôcť, aj pomáhame zo všetkých síl, ale niekedy to jednoducho nejde.  Sú to závratné sumy a my sa k nim ani len nepribližujeme.
Potrebujeme Vašu pomoc. Otvorila som sa Vám, nielen čo sa malej týka, ale aj čo sa týka môjho vnútorného prežívania tohto celého kolotoča.

Pomôžte nám prosím..

Zoznam darcov a darov