Pomoc pre Alexika!

Pomoc pre Alexika!
Dofinancovanie auta
Janka Zajacová
Alex Zajac
617 €
21%
Darovať
12
Dní do konca
3000 €
Cieľová suma

SPECTRUM venuje Alexíkovi  77 Eur na dofinancovanie auta.

Vážení darcovia, cieľom tejto žiadosti je združiť finančné prostriedky na dofinancovanie auta, zdravotné pomôcky i na pravidelné rehabilitácie, cvičenia , plávanie a canisterapiu. Toto všetko je nevyhnutné pre Alexíkov plnohodnotný život. Presná špecifikácia ochorenia nášho syna Alexa znie: Infatilná cerebrálna paréza, spastická triparéza s prevahou vpravo, axiálna hypotónia, strabizmus a ďalšie diagnózy. Pred 3 rokmi mu bola diagnostikovaná aj epilepsia.


Náš Alexík sa narodil ako zdravé dieťa. Keď mal sedem mesiacov, po mnohých odborných vyšetreniach sme sa dozvedeli, že má diagnózu detská mozgová obrna. Pre nás rodičov to bolo veľmi ťažké obdobie.
Nielenže sme nevedeli čo nás čaká, ale najmä, či bude chodiť, písať, čítať, skrátka či bude schopný zaradiť sa medzi ostatné deti.
Navštívili sme množstvo rehabilitačných centier so skvelými odborníkmi. Pravidelne cvičíme, chodíme na hipoterapiu a canisterapiu, biofidbeck, cvičíme i v activ clube v Žiline . 
Stále som hľadala nejaký zázrak pre synčeka, dokonca som mala niekoľko snov, kde som ho videla chodiť. Na to všetko naše financie, žiaľ, nestačia. Preto je Alex odkázaný na nezištnú pomoc dobrých ľudí. Momentálne chodi za pomoci trojbodových barličiek.
Novinkou je, že pred Vianocami prvykrát stál dlhšie sám. Zlepšil sa aj v reči, oveľa čistejšie rozpráva. Uvoľnilo sa mu celé telo, pri chôdzi už nie je tak v kŕči, ako to bolo v minulosti. Ustúpili aj epileptické záchvaty. Už viac ako 8 rokov poctivo cvičíme a rehabilitujeme, no ešte sme nemali takéto úspechy po tak krátkej dobe ako pri Organo molekulárnej liečbe.
Alexik si na vlastných nohách, síce zatiaľ ešte o barličkach, ale predsa, zahral svoj prvý futbal v živote !
Toľko radosti a šťastia som už dlho nevidela na ňom. Viacerým nám vypadli slzy šťastia, keď sme videli Alexa stáť na vlastných nôžkach.
Konečne som celkom jasne uvidela zmysel tohto nadľudského úsilia nielen nášho, ale aj ľudí, ktorí nám veľmi pomáhajú. ĎAKUJEME!

Zoznam darcov a darov

Fero F (07.02.2020) 500 €
Spectrum (03.02.2020) 77 €
S láskou :-)
Andrea ZH (22.01.2020) 20 €
Vela radosti a usmevu malemu bojovnikovi !!!
M D (11.01.2020) 20 €