Danka chce chodiť

Danka chce chodiť
Rehabilitačný pobyt v centre Svetielko v Prešove
Eva Haľamová
Daniela Haľamová
199 €
20%
Darovať
32
Dní do konca
1000 €
Cieľová suma

SPECTRUM venuje Danke 77 Eur na rehabilitačný pobyt.

Danka je aj napriek svojmu hendikepu plná energie, života a optimizmu. Nechýba jej iskra v očiach a radosť, keď sa jej niečo podarí. Je odhodlaná ísť vždy vpred a nikdy nepovie už nevládzem, nechce sa mi, také slová Danka nepozná.


Takto by som v skratke charakterizovala moju sestru Danielu, ktorej by som chcela prostredníctvom vás - dobrých ľudí, pomôcť dosiahnuť jej najväčší sen - chodiť po vlastných.
Danka má od narodenia detskú mozgovú obrnu, absolvovala množstvo operačných zákrokov, liečení doma i v zahraničí. Snaží sa neustále cvičiť, plávať, chodiť na rôzne masáže či terapie, ktoré jej pomáhajú priblížiť sa k vytúženému cieľu.
Už niekoľko rokov chodieva aj na špeciálne rehabilitačné pobyty do Košíc a Prešova, vďaka ktorým vidno na Dankinej chôdzi pozitívne výsledky. Verím tak, že už čoskoro sestra invalidný vozík a francúzske barle odloží do kúta a bez pomoci iných bude sama chodiť. Nechýba jej k tomu veľa.
Táto mladá žena, ktorá mimochodom vyrastala bez mamy, lebo tá nám zomrela, keď mala niekoľko mesiacov, má veľa plánov a snov, ktoré by si chcela splniť.
Pomáham jej v tom ja a tiež náš obetavý otecko, ktorý nepracuje a je s ňou doma. Samostatná chôdza by jej veľmi pomohla a urobila život jednoduchším. Neustále sa teraz borí s rôznymi bariérami ako sú napríklad schody. Tiež by mala lepší prístup k pracovným možnostiam, keďže Danka vyštudovala druhej stupeň vysokej školy v Prešove a zlepšili by sa aj podmienky pre spoločenský a kultúrny život.
Pomôžte mi, prosím, preto splniť Dankin najväčší sen. Chcem, aby mohla aj tento rok absolvovať niekoľko 2-týždňových špeciálnych pobytov v centre Svetielko v Prešove. Je to totiž finančne nákladné a poisťovne nehradia vôbec takéto pobyty. Záleží teda na nej, ako si peniažky zabezpečí. Preto hľadáme dobrých ľudí, ktorí by nám pomohli. Za Vašu finančnú pomoc a podporu veľmi pekne všetkým ďakujeme.

Danka chce chodiť

Zoznam darcov a darov

"Pomocníci z O2" (21.02.2020) 26 €
Mária Murcková (16.02.2020) 40 €
M P (15.02.2020) 16 €
Spectrum (03.02.2020) 77 €
S láskou :-)
Jarmila Chudikova (03.02.2020) 20 €
Dáš to Danka
Anna Jozefikova (03.02.2020) 20 €
Dokážeš to!