Aj vďaka Vám nestrácam nádej

Aj vďaka Vám nestrácam nádej
Lieky, vitamíny, strava, hygiena
Lenka Gašparová
Lenka Kucharková
20 €
1%
Darovať
74
Dní do konca
1500 €
Cieľová suma

Milí darcovia, okolnosti ma nútia znovu Vás osloviť s prosbou o pomoc. Osud našej rodiny nie je na portáli prvýkrát. Našťastie sa nám vždy naše prosby i vyplnili, vďaka Vám, Vašim darom, Vašej spolupatričnosti. Podali Ste nám pomocnú ruku, podporili nás nielen finančne, ale nevedomky i psychicky uľahčili z trápenia. Kým popíšem hlavný dôvod príbehu, na začiatok by som sa rada predstavila a priblížila našu situáciu.
Volám sa Lenka, mám 37 rokov. Som slobodnou mamičkou, vychovávam dve dcérky Lenku a Sofinku. Naša Lenka má tento rok krásnych 18 rokov, je na prahu dospelosti tento môj anjelik.
Mladšia Sofinka má 12 rokov a je to zdravé, šikovné a najmä nápomocné dievčatko. Obe dievčence sú zmyslom môjho života.
Lenka je celých 17 rokov sprevádzaná chorobami, ktoré jej znemožnujú žiť život plnohodnotne. Od 3 mesiacov jej diagnostikovali DMO, psychomotorickú retardáciu. Naneštastie sa po celú dobu trápime i s epilepsiou. Lenka nerozpráva, kŕmim ju, kúpem, je i plienkovaná. Je veľa potrieb, ktoré nedokáže urobiť sama, ale ja jej s tým s láskou vždy rada pomôžem. No tak ako vela vecí nevie, pán Boh jej nadelil na oplátku krásny úsmev, čisté úprimné očká, ktorými keď sa na mňa pozrie, uberá z môjho trápenia a mení ho na požehnanie. Hoci nepovie ďakujem, každý dotyk jej dlane mi to naznačí.
Lenka je odkázaná na 24h opateru, teda je mojím príjmom opatrovateľský príspevok. Ten v mojom prípade činí sumu 560 eur. No po úhrade nájmu 345 eur mi zostane 230 eur na pokrytie zvyšných potrieb domácnosti. Nie je to veľa, keďže musím kupovať lieky, vitamíny na úpravy cholesterolu, hygienické potreby. Najviac ma však stojí epileptická liečba, keďže po liek musím chodiť až za hranice Slovenska. Lenka ho užíva celých 17 rokov a už vyše roka nie je na Slovensku dostupný a ani dovážaný. Náhrada za tento liek nie je. Pretože som nechcela riskovať zhoršenie zdravotného stavu náhodnými liekmi, som nútená chodiť za hranice.
Bohužial od poisťovne nemáme nárok na preplácanie a tak je to vždy na naše vlastné náklady. Aj na tento účel by som touto cestou chcela požiadať o finančné prostriedky.
Hlavným dôvodom písania tohoto príbehu je zhoršujúci sa Lenkin zdravotný stav. K zoznamu už existujúch diagnóz sa pridružili ďalšie. Aj ma vystrašili, aj skomplikovali našu finančnú situáciu.
Lenke diagnostikovali cukrovku typu 2. Zatiaľ nemáme inzulínovú liečbu a ja budem robiť maximum, čo je v mojich silách, aby sme sa k nej ani nedopracovali, po prípade čo najviac túto možnosť oddialili.
Momentálne sme však na diétach, počítame sacharidové jednotky. Dennodenne zabezpečiť 5x jedlo, dostatok ovocia, zeleniny, mäsa a popritom ešte pokrývať iné potreby v domácnosti, sa mi z môjho príjmu nedarí.
Ďalšou novou diagnózou je ochorenie štítnej žlazy, ktoré tiež už liečime liekmi. Ja len dúfam, že to množstvo liekov nám nenarobí ďalšie ťažkosti.
Snažím sa byť silná a zároveň mať nádej, že to všetky tri zvládneme .
Verím, že i s Vašou pomocou sa nám podarí preskočiť ďalšie poleno, ktoré nám prišlo do cesty. Chcem poďakovať všetkým darcom za každé darované euro, Lenka s dcérami.

Aj vďaka Vám nestrácam nádej

Zoznam darcov a darov

Adriana Trenčín (13.02.2020) 20 €
Prajem veľa síl!