Už len krôčik

Už len krôčik
Úhrada kúpeľnej liečby
Terka Majáková
Filipko Maják
196 €
550 €
36%

Spectrum venuje Filipkovi 77 eur na kúpele.
Náš syn Filipko sa nám narodil ako tretie dieťa dňa 23.03. 2012 v Čadci s ťažkou deformáciou na ľavej nohe - tzv. konskou nohou.
Na radu kamarátky sme sa vybrali až do Čiech. Po dôkladnych vyšetreniach sme chodievali so synom 5x týždenne nohu sádrovať do Brna. Prvýkrát bol operovaný ako sedemmesačný u profesora Jana Poula v Přerove - Ponsetiho metódou. Táto metóda sa v SR nerealizuje, preto sme ju využili v ČR. Všetko sme hradili sami, poisťovňa úkon nepreplatila, minuli sme tak všetky úspory. Filipko bol po operácii rehabilitovaný v kúpeľoch Kováčová, kde som si platila celý doprovod. Od narodenia cvičíme Vojtovu metódu, ktorú často celú preplakal, aj ja som plakala s ním. Pravidelne rehabilitujeme ambulantne v NSP Čadca. Každý rok sme chodili na kontrolu do Brna. Po kontrole v roku 2017 sa synov zdravotný stav žiaľ zhoršil. Absolvovali sme kúpele v Turčianskych Tepliciach - kde sme si obaja museli liečbu doplácať. Po poslednej kontrole, v októbri 2018 nám profesor Poul oznámil, že je nutná ďalšia nečakaná operácia nohy, ktorá je pre nohu dosť veľkým zásahom. Uvoľnia sa pri nej všetky väzivové spojenia, ktoré udržujú nohu v zlom postavení, potom sa nohá vyrovná a zafixuje drátkami. Po operácii je potrebné sádrovanie 8 týždňov.
Filipko bol znovu operovaný 22. mája 2019 v Přerove Operácia ľavej konskej nohy dopadla dobre. Filipko bol veľmi statočný a trpezlivý, aj keď mal sádru na nohe skoro celé leto. Po častých kontrolách v Přerove a Brne a častých výmenách sadier a vybratí drátkov začal Filipko rehabilitácie.
Najskôr sme ho museli dlho nosiť na rukách, nedokázal ani stúpiť na nohu, pomaly sa to začalo zlepšovať, ale bola to veľmi dlhá cesta. Filipko rehabilitoval od polovice leta až do polovice decembra. Konečne môže behať a bicyklovať, už sa mu lepšie chodí a nemá také bolesti. Na noc má stále dlahu na naťahovanie šliach a na poslednej kontrole v Brne mu pribudla dlaha do topánok na spevnenie členku. Každý deň začína Vojtovou metódou a cvičením na úsečový vankúš , poobede cvičí svoje naťahovacie cviky na šľachy a večer končí Vojtovkou a zasa úsečovým vankúšom.
Po operácii je potrebné ešte absolvovať kúpeľnú liečbu, ktorú budeme Filipkovi z časti hradiť a ja ako sprievodca si ju budem hradiť celú. Musím ísť, keďže s ním dennodenne cvičím Vojtovú metódu. Máme ešte dve školopovinné deti. Zdedili sme starší rodičovský dom, ktorý potrebuje celkovú rekonštrukciu.
Obraciame sa na Vás týmto s prosbou o finančnú pomoc pre nášho syna Filipka na preplatenie nákladov kupeľnej liečby v Turčianskych Tepliciach.

Veľká vďaka. S pozdravom Majákovci

Už len krôčik Už len krôčik

Zoznam darcov a darov

Viera Pichlerová (13.10.2020) 16 €
Lucia Andruchova (22.09.2020) 32 €
Lukas Pavelek (16.09.2020) 16 €
flexibility .sk (06.09.2020) 55 €
Spectrum (23.06.2020) 77 €