Pokojný spánok, Adrianka

Pokojný spánok, Adrianka
Väčšia posteľ a kuchynská linka
Janette Fedorková
Adriana Kotľárová
404 €
400 €
101%

Adriana je šikovné 13-ročné dievča, ktoré má 6 súrodencov. S rodičmi žije v chatrči na osade, kde majú dve malé izby. Spí ich tam spolu 9 osôb. Zariadenie izieb je veľmi skromné, ale aj veľmi staré a zničené. Mama sa vzorne stará o celú domácnosť aj rodinu, ale to všetko len v rámci svojich finančných možností.
Celá rodina musí vyžiť celý mesiac z dávky v hmotnej núdzi. Otec sa snaží zabezpečiť aspoň drevo na kúrenie a nejaký stavebný materiál, aby mohol opraviť poškodené steny.
Staršie deti chodia pravidelne do školy a naozaj sú slušne vychované. Táto rodina by potrebovala veľa vecí do domácnosti, ale najviac by ich potešila väčšia posteľ a kuchynská linka.
Pomohli by im aj základné potraviny. Podobný projekt sme spolu s kolegom z KC mali možnosť využiť aj minulý rok a mal veľmi dobrú odozvu v komunite.
Veci pre rodinu pôjdeme spolu s kolegom nakúpiť a odovzdáme im ich u nás v KC. Aspoň takto prispejeme aj my k tomuto krásnemu dielu a budeme sa spolu s nimi tešiť.
Prajem im aby sa mohli dobre vyspať a poriadne si oddýchnuť na novej posteli, keďže teraz sa tlačia všetky deti na jednej.
Kuchynskú linku by potrebovali, aby si mohli poodkladať taniere a hrnce a aby mohli mať v izbe útulne a poriadok.
Hoci je to rómska rodina aj oni chcú žiť dôstojne a hlavne chcú, aby deti mali všetko čo potrebujú.
Keby mali doma zásobu základných potravín, mohli by ušetrené peniaze použiť na zakúpenie oblečenia a možno aj nejakých hračiek pre deti.

Pokojný spánok, Adrianka

Zoznam darcov a darov

Attila Kovács (11.12.2020) 160 €
Xénia Kocáková (11.12.2020) 20 €
Ján Laurenčík (09.12.2020) 20 €
Drž sa!
Alžbeta Pálfyová (07.12.2020) 32 €
Dobrý spánok je dôležitý a dodá veľa sily a energie :-)
Andrej Ujmiak Ujmiak (06.12.2020) 32 €
Majo Komár (24.11.2020) 140 €