Nádej pre Damiána
Spectrum venuje Damiánovi 77 eur na rehabilitácie.
Môj syn Damián sa narodil predčasne v 32 týždni, vážil 1400 g. Narodil sa sekciou, pri ktorej bol oživovaný. Žiaľ, neostalo to bez následkov. Do 4 mesiacov bolo všetko v poriadku, no potom sa postupne začali objavovať jasné príznaky poškodenia. Začali sa mu očká krížiť, začal slintať a menej používal ľavú stranu tela.
Diagnóza znela tetraplegická DMO - teda Damiánkova prognóza bola, že ostane ležiaci, kŕmený sondou atď. My sme to nevzdali.
Vďaka rehabilitáciám, hipoterapii, plávaniu, operácii šliach v Kladne - teda naozaj veľkému úsiliu Damiánko túto prognózu nenaplnil.
Urobil svoje prvé kroky s chodítkom, s mojou pomocou papá ako iné deti.
Ústa sa mu zavrú len keď spinká :) Je šikovný, rozpráva, recituje, dokonca aj spieva.
Snažíme sa rehabilitovať aspoň 4 x do roka, ale aj to je finančne náročné.
Minulý rok vyšetrenie bedrových kĺbov ukázalo, že sú vysunuté a bude potrebná operácia. Po zdĺhavom a náročnom vybavovaní ho nakoniec operovali v novembri znovu v Čechách.
Zákrok bol náročna, pre mňa bolo ťažké vidieť ako Damián bojuje s bolesťami, trhalo mi to srdce.
Damián má 7 rokov, ale po tom všetkom čo zažil, je veľmi vyspelý a rozumný na svoj vek. Je veľký bojovník.
Po operácii musel 8 týždňov ležať a sedieť, aby kĺby ostali v správnej polohe.
Ochablo mu na 60 % svalstvo, a tak teraz musíme znovu intenzívne rehabilitovať, aby mal šancu postaviť sa na nohy.
Preto sa na Vás obraciam s prosbou, pomôžte mi splniť sen môjho statočného syna, ktorý sa nevzdáva a raz by chcel chodiť.
Vážime si každú pomoc, pre nás aj málo, znamená veľa.
S pozdravom a úctou mama Janka.