Predčasniatko Leo - náš malý bojovník

Predčasniatko Leo - náš malý bojovník
Rehabilitácie a terapie pre Lea
Adriana Selepova
Leo Mate Chovanec
Nadácia Markíza - Pošli dobro mamám
214 €
3%
Darovať
51
Dní do konca
7000 €
Cieľová suma
 
Vďaka Nadácii Markíza a našim dvom darcom znásobime Vaše dary v pomere 1:1 do výšky 50 eur na jeden dar a 300 eur pre jeden príbeh.
Náš Leo sa narodil predčasne ako 810g uzlík. Svoje miesto na svete si vybojoval už niekoľkokrát a ukázal všetkým, ktorí mu nedávali šancu, že má v sebe bojovnosť leva. Jeho príbeh je veľmi dlhý a na ťažké chvíle už radšej nechcem myslieť, sústredím sa na to, čo už dosiahol.
V nemocnici sme strávili po narodení dlhých 5 mesiacov, počas ktorých sme sa nevyhli rôznym komplikáciám, vrátane pneumotoraxu - prasknutie pľúc.
Až do 8 mesiacov sme boli “závislí” na kyslíkovom prístroji. Potom sa prejavila jeho húževnatosť a toho veľkého pristroja, ktorý nás nútil stráviť život za zatvorenými dverami nášho domova, sme sa zbavili.
12 mesiacov bol Leo kŕmený len pomocou sondy zavedenej do žalúdka cez noštek. V máji minulého roku sme konečne po niekoľkých konzervatívnych pokusoch o liečbu, ktoré však zlyhali, podstúpili rekonštrukciu dýchacích ciest. Bola to komplikovaná operácia na klinike v Nemecku, no podarilo sa im spriechodniť tú časť dýchacích ciest, ktorú mal Leo v dôsledku častých intubácií zablokovanú. Musíme však napriek tomu počkať pokiaľ sa kanyly kompletne zbavíme, kvôli nejakým komplikáciám, ale raz sa jej isto zbavíme. Aj keď sme sa s ňou naučili žiť, predsa len by sme chceli, aby nás neobmedzovala nielen v reči a vydávaní hlasu, ale aj v rehabilitácii.
Nečakaným “prínosom” operácie však bolo aj celkové naštartovanie Leovho stavu.
Po odstránení hemangiómu a stenózy v krku sa udialo niečo, čo je pre nás takpovediac malý zázrak. Celkovo sa mu zlepšilo EEG, ktoré mal predtým veľmi zlé a reagoval viac na rehabilitácie.
Práve to nám dáva nádej, že sa tie nervové spojenia začínajú obnovovať, či vytvárajú sa nové spojenia, keďže detský mozog je veľmi plastický a dokáže si takto z časti pomôcť.
Chcem však ako každý iný rodič urobiť pre jeho napredovanie čo najviac aj práve v tomto veku, kým sa ešte dá preto urobiť najviac a k tomu by nám mala dopomôcť liečba kmeňovými bunkami v Mexiku. Aj vďaka pozitívnym ohlasom mnohých rodičov, ktorých detičky takúto liečbu podstúpili, je tu veľká šanca a nádej na výrazné zlepšenie a napredovanie vo vývoji, nakoľko tieto bunky dokážu takpovediac obnoviť poškodené tkanivo.
Po tejto liečbe potrebujeme absolvovaťďalšie intenzívne rehabilitačné cvičenia, na stimuláciu buniek .
O Lea a jeho sestru Hanu sa starám sama, preto budeme vďační za akúkoľvek pomoc, mama Martina.
 
Predčasniatko Leo - náš malý bojovník Predčasniatko Leo - náš malý bojovník

Zoznam darcov a darov

L S (08.05.2021) 6 €
Jozef M (05.05.2021) 20 €
Ondrej Sykora Sykora (30.04.2021) 100 €
Aj ja som bol predcasne narodeny a stravil som 3 prve mesiace v nemocnici, aj ked si na to nepamätam, viem co je to bojovat :-)
Znásobovanie (29.04.2021) 82 €
Marianna Manduchova (29.04.2021) 6 €