Zvierací terapeuti pre Adamka

Zvierací terapeuti pre Adamka
Rehabilitácie a terapie
Miriam Hlatká
Adam Agh
Nadácia Markíza - Pošli dobro mamám
264 €
11%
Darovať
51
Dní do konca
2500 €
Cieľová suma

Vďaka Nadácii Markíza a našim dvom darcom budeme Vaše dary znásobovať v pomere 1:1, do výšky 50 eur na jeden dar a 300 eur pre jeden príbeh.
Ahojte kamaráti. Volám sa Miriam a rozhodla som sa pomôcť mojej sestre Miške. Sme dvojičky, takže viem presne, čo sestru veľmi, ale veľmi trápi.
Pomoc by bola určená práve jej synčekovi Adamkovi, ktorý stále nerozpráva a bol mu diagnostikovaný v 3 rôčkoch detský autizmus. Má idiopatickú dilatáciu pľúcnice a aby toho nebolo málo minulý rok mu zistili zhrubnutú cievu v mozgu a pritlačený prvý krčný stavec k lebke.
Adamko bojoval ako lev so všetkými diagnózami a doteraz bojuje, posilňuje svalstvo, cvičí aj doma. Od narodenia má hypotonické slabé svalstvo. Terapie, ktoré sú veľmi vhodné práve pre detičky s autizmom a s hypotonickým svalstvom sú hipoterapia s koníkom a canisterapia so psíkom.
Takíto zvierací terapeuti by boli veľmi potrební pre Adamka a to intenzívne aspoň dvakrát týždenne počas roka.
Adamko miluje koníky. Aj keď nerozpráva, je to veľmi citlivý chlapček, ktorý sa vie naladiť na ich vlnu a sú to jeho priam spriaznené duše, ktoré mu veľmi pomáhajú.
Pri canisterapii sa využíva pôsobenie psíka na človeka, zahŕňa radosť z kontaktu, pomáha pri socializácii, ktorú má Adamko veľmi oslabenú, preto by bolo veľmi vhodné pre tohto chlapčeka nadviazať vzťah so zvieracím terapeutom a to ,,kamarátom,, psíkom.
Okrem toho miluje kresby, maľovanie a všetko čo s tým súvisí. Mal by možnosť navštevovať arteterapeutický ateliér pod vedením profesionálnej lektorky, ktorá má skúsenosti s autistickými deťmi.
Arteterapia je psychoterapeutická metóda, dieťatko podporuje k celkovému rozvoju a slúži na sebavyjadrenie sa. Má potenciál hlavne u detí, ktorým slová nestačia na vyjadrenie samých seba, alebo sa nedokážu vyjadrovať slovne. Z toho dôvodu sa využíva veľmi často aj u autistických detí. Tvorenie má byť radosťou pre takéto dieťatko a u Adamka určite by malo zmysel ho vtom podporiť.
Chlapček má určite nádej posunúť sa a bolo by úžasné môcť ho podporiť práve v tom, čo má rád a čo miluje, čiže kresbu, maľovanie a zvieratká.
Adamkova mamka je momentálne na rodičovskej dovolenke, ktorá jej onedlho končí. Do práce sa nemôže vrátiť, keďže zamestnávateľ pre ňu miesto nemá, okrem toho stav Adamka si vyžaduje špeciálnu starostlivosť. Má taktiež aj mladšie dieťatko, dvojročného Matiaska, čo je tiež veľmi náročné.
Budem veľmi rada , ak sa podarí terapia s liečebným zvieracím terapeutom práve pre Adamka, ktorému by to veľmi, ale veľmi pomohlo.
Za každý príspevok pre Adamka Vám z celého srdca veľmi pekne ďakujem.
Verím, že aj veľký bojovník Adamko raz povie svojej mamke ako ju ľúbi a Vám darcom a každému jednému darcovi povie veľké ĎAKUJEM :)

Zvierací terapeuti pre Adamka Zvierací terapeuti pre Adamka Zvierací terapeuti pre Adamka Zvierací terapeuti pre Adamka

Zoznam darcov a darov

Zdenka Boušková Boušková (06.05.2021) 32 €
posielam objatie
J S (06.05.2021) 50 €
Znásobovanie (05.05.2021) 132 €
Jozef Pavelka (04.05.2021) 50 €
Pre najväčšieho bojovníka Adama.