Hipoterapia pre Martinku

Hipoterapia pre Martinku
Hipoterapia - rehabilitácia
Kristina Dugasova
Martinka Dugasová
105 €
450 €
23%

Prečo pomôcť Martinke?
Martinka je veľká bojovníčka a maminka jej sľúbila, že raz bude ako ostatné zdravé deti a verte, že bude.
k bude rehabilitovať takým tempom ako doteraz, tak bude. Splní si svoj malý veľký sen. Ale bez Vás a Vašej pomoci to nepôjde. My rodičia jej môžeme dať lásku, oporu, nehu, krik, boj, plač.
Môžeme s ňou cvičiť, robiť šoféra, bútľavú vŕbu, venovať čas aj nejaké financie, ale bez finančnej podpory dobrých ľudí to nezvládneme. Martinka Vás potrebuje, keďže jej terapie poisťovne ani štát nehradí. Martinka má 9 rokov a na svojej životnej ceste zažila toho naozaj veľa, za jej doterajšími úspechmi je jej poctivá a vytrvalá práca.
Martinka je inak šikovné usmievavé a inteligentné dievčatko, podarilo sa nám ju integrovať nielen do SZUŠ na výtvarnú, tanečnú, ale už je z nej aj veľká školáčka v bežnej ZŠ a od septembra sa stane tretiačkou. Naďalej potrebuje veľa cvičenia a rehabilitácii v rôznych centrách na Slovensku aj v zahraničí, logopédiu, výživové doplnky a iné.
Sú to všetko terapie, cvičenia a doplnky, ktoré bohužiaľ poisťovne neplatia. Pre Martinku sú však veľmi dôležité a potrebné.
Hipoterapia je pre ňu nielen fyzioterapiou, kde aktuálne môže najbezpečnejšie cvičiť riešiť akútny problém s chrbátom, osou tela a šľachami. Zároveň je to pre ňu teraz v náročnom období, keď nemôže byť s kamarátmi a ísť na terapie aj do zahraničia, veľká očista mysle.
Martinka má ešte 3 zdravé sestričky a verí, že aj keď sme každý iný, bude raz ako sestričky a zvládne si odniesť tanier s polievkou, pre niekoho bežná vec, pre Maťku výstup na Himaláje.
Vopred ďakujeme za Vašu pomoc pre Martinku.
Zohnať financie na Martinkinu liečbu nie je ľahké, ale ja sľub dodržím. Obaja s manželom sme zdravotníci, ja t.č. na RD s najmladšou dcérkou
.
Kristína Dugasová

Zoznam darcov a darov

Spectrum (01.07.2022) 77 €
S láskou :)
Robert Šramko (05.11.2021) 8 €
Martin ... (02.11.2021) 20 €