Rehabilitácia pre Mišku

Rehabilitácia pre Mišku
Rehabilitácia, lieky, pomôcky, olejčeky
Žaneta Makulová
Michaela Makulová
100 €
2%
Darovať
40
Dní do konca
5000 €
Cieľová suma

Miška sa narodila s diagnózou Edwardsov syndróm a teda s veľmi nepriaznivými lekárskymi prognózami.
Lekári jej na základe toho, čo sa doteraz o dĺžke života takto hendikepovaných detí vie, predpovedali veľmi skoré skonanie, na čo pripravovali aj jej rodičov. Dôvodom malo byť viacnásobné poškodenie orgánov, najmä choré srdiečko a problémy s dýchaním. Miška nedokázala nič prehltnúť, keďže od narodenia bola kŕmená sondou cez noštek priamo do žalúdka.
Jej rodičia však napriek tomu zápas s touto prognózou nevzdali. Dnes má Miška 3 roky a veľkú chuť do života.
V posledných dvoch rokoch sa im s pomocou finančnej zbierky podarilo zúčastniť troch rehabilitačných pobytov. Dostali pomoc, aj rady, ako Mišku naučiť piť mlieko z fľaše, zlepšiť držanie tela a schopnosť dvihnúť sa do sedu s pomocou.
Na radosť všetkých sa Miške pomaly začalo dariť. Vo veku troch rokov sa učí jesť tuhšiu stravu z lyžičky, navštevuje za tým účelom aj detskú logopedičku. Mama ju učí, ako narábať s jazykom pri hryzení a prehĺtaní každého jedného hltu potravy, načo potrebuje obrovskú trpezlivosť, keďže Miška dokáže naraz zjesť len pár malých hltov.
Čo sa týka pohybovej stránky, tu momentálne výrazne zaostáva za ostatnými deťmi. Stále sa ešte neplazí, nelozí. Sťažuje jej to totiž chýbajúci zrak, má však potenciál sa zlepšovať aj v tom.
Pomôcť jej môžu dennodenné fyzioterapeutické cvičenia.
Opätovný týždňový pobyt v rehabilitačnom centre, ktorý jej bol odporúčaný, by ju mohol posunúť ďalej, aby sa rýchlejšie rozvíjala správnym smerom.
Túto liečbu hradí zdravotná poisťovňa len z veľmi malej časti a jej rodičia z vlastných prostriedkov pobyt finančne nemôžu utiahnuť.
Preto sme sa rozhodli požiadať o podporu aj touto formou a budeme veľmi vďační za každú pomoc.

Rehabilitácia pre Mišku Rehabilitácia pre Mišku Rehabilitácia pre Mišku

Zoznam darcov a darov

Kamaradka Kotlarova (12.10.2021) 16 €
Posielam pre misku
Jozef Dirda (23.09.2021) 10 €
M P (16.09.2021) 16 €
dar pri príležitosti menín (12.09.2021) 50 €
Robert Šramko (09.09.2021) 8 €