Chceme s deťmi normálne žiť

Chceme s deťmi normálne žiť
Zdravotné pomôcky, nájomné, zariadenie bytu
Veronika Oravcová
Tomáš Oravec
1000 €
1000 €
100%

Ahojte, volám sa Veronika a mám 27 rokov. Mám tri detičky - Dominika 7r, Tomáška 5r a Lucku 3r.
Prostredný Tomáško trpí ochorením spina bifida - rázštep chrbtice. Síce chodí (našťastie), ale má deformované chodidlá a je plienkovaný, nakoľko má inkotinenciu moču aj stolice.To spôsobuje zvýšené výdavky na obuv aj plienky. Tomáš neprejde peši dlhšiu vzdialenosť, a tak ďalším výdavkom je cestovné.
S ich otcom som sa rozviedla, holdoval alkoholu a to nebolo pre deti správne prostredie. Výživné mi platí len nepravidelne, aj to má určené na nízku sumu (150€ dokopy na všetky detičky), pretože pri rozvode som brala na neho ohľad, aby mal z čoho žiť. Momentálne zvažujem podať žiadosť o jeho zvýšenie, aby aspoň čiastočne pokrylo výdavky, ktoré na deti mám.
Bývame spolu v prenajatom domčeku, avšak ten je pre nás príliš drahý a tak sme si našli byt v meste, ktorý je lacnejší. No aj tak nám to finančne nevychádza.
Poberám len pandemický rodičovský príspevok a občas si privyrobim administratívou pre známych. Nájsť prácu je pre mňa ťažké, pretože som na deti úplne sama. Takže si musím nájsť takú prácu, aby som ich stihla odviesť a vyzdvihnúť zo školy a škôlky. Navyše málokto zamestná slobodnú matku.
S Tomáškom je potrebné chodiť často na vyšetrenia. Moji rodičia už umreli. Otec na rakovinu koreňa jazyka a mamina rok po ňom na vrodené nádorové ochorenie neurofibromatózu. Toto ochorenie som zdedila aj ja. Už sa mi začína tvoriť nádor na tele, avšak zatiaľ ma nijak neobmedzuje. No predpokladám, že tam bude taká prognóza ako pri mojej mamine a začne rásť viac.
Je mi ľúto, že nemôžem deťom zabezpečiť všetko, čo potrebujú.
Preto prosím dobrých ľudí o pomoc na bežné výdavky, aby sme mohli spokojnejšie žiť, pokiaľ sa mi zvýši výživné a vybavím si kompenzácie na malého Tomáška.
Ďakujeme Vám veľmi pekne, Veronika.

Chceme s deťmi normálne žiť

Zoznam darcov a darov

Dobroslav Urbanovič (14.10.2021) 1000 €