Materinská láska

Materinská láska
Posteľ, paplóny, oblečenie, školské pomôcky, stôl, stolička, stromček, vianočná večera
Maria Smidova
Gabriela
0 €
0%
Darovať
33
Dní do konca
1000 €
Cieľová suma

Dobrý pocit na oblátku.

Vaše dary budeme znásobovať v pomere 1:1, max do výšky 50 € na jeden dar a 230 € na jeden príbeh. Znásobovanie ukončíme po naplnení cieľovej sumy.

Keď mala Mária 17 rokov, jej rodičia sa rozišli. Máriina mama sa nečakane ocitla v neľahkej životnej situácii, keď so svojimi piatimi deťmi skončila na ulici a musela učiniť najťažšie životné rozhodnutie - dať svoje deti do detského domova.
Nechcela, aby jej deti pocítili život bez domova, ale zároveň o ne nikdy neprestala bojovať. S ťažkým srdcom ich pravidelne navštevovala v detskom domove, lebo vedela, že bude odchádzať sama.
,,Vždy nás tešilo, keď mamička prišla, no keď odchádzala, cítili sme hlbokú bolesť a túžbu kráčať s ňou," hovorí Mária po niekoľkých rokoch.
Máriina mama sa pretĺkala životom sama, brala hocijakú prácu, aj keď mala zdravotné ťažkosti. Snažila sa urobiť všetko preto, aby dostala svoje najmladšie deti vo veku 12 a 13 rokov z detského domova. Ďalšie deti medzitým stihli vyrásť. Máriini bratia si založili rodiny mimo Slovenska a Mária je tiež mamičkou štvorročného syna.
Koncom októbra sa rodine konečne splnil sen, keď súd vrátil najmladších súrodencov naspäť k mame, ktorá pracuje ako upratovačka a podarilo sa jej prenajať si jednoizbový byt.
Momentálne sa snažia vybudovať si spoločný domov, a preto by chcela Mária požiadať dobrých ľudí o pomoc pre svoju maminu a súrodencov, ktorí po rokoch odlúčenia budú končene tráviť Vianoce spolu. Tentoraz už s pocitom, že keď sa Vianoce skončia, ich cesty sa už nikdy nerozdelia.
Mária by svojej rodine dopriala posteľ, ktorá by nahradila gauč, na ktorom spávajú, paplóny, teplé oblečenie, hygienické potreby a potraviny. Súrodencom školské tašky a pomôcky, keďže budú meniť školu.
Veľmi mi by ich potešil aj obyčajný vianočný stromček s ozdobami, aby si mohli naplno užiť ich najkrajšie Vianoce, nový začiatok a splnený sen.

Materinská láska

Zoznam darcov a darov