OZ Vagus: DOMEC, bezdomovectva konec!
Nadácia VÚB znásobí každý váš dar rovnakou sumou. V tejto chvíli pridáva k vašim darom 10 000 eur.
V Bratislave žije viac ako 4 000 ľudí bez domova. Na ulicu ich priviedli rôzne životné okolnosti a bez našej pomoci je pre nich viac ako ťažké začleniť sa naspäť do spoločnosti. Myslíme si, že aj ľudia bez domova sú tí, ktorí by mali dostať druhú šancu a my im ju dáme.
Riešenie?
Tento rok OZ Vagus plánuje spustiť jedinečný projekt DOMEC - prvé Denné a Integračné centrum pre ľudí bez domova, v ktorom nájdu zázemie a možnosti riešiť svoju situáciu.
V priestoroch Denného a Integračného centra DOMEC sa ľudia bez domova budú mať možnosť nielen zohriať, najesť, osprchovať sa, dostať čisté oblečenie ale aj dať sa ošetriť lekárom. V DOMCI sa budú pripravovať na návrat do života. Budú môcť pracovať v chránených pracoviskách, budú sa pripravovať na pracovné pohovory alebo si budú zvyšovať kvalifikáciu. Poďte ďalej. Vítame vás v DOMCI.
Práve práca je pre týchto ľudí dôležitým faktorom v procese ich zmeny. Veríme, že sa nám podarí vrátiť ľuďom chuť žiť a znova sa zapojiť do bežného života.
Prečo a ako pomôcť? / Ako nám môžte pomocť?
Objekt, v ktorom budujeme DOMEC sme dostali do prenájmu za symbolické euro ročne na 10 rokov od mesta Bratislava. Veľmi sa z toho tešíme.
Je v tom však háčik - budova je v dezolátnom stave a na spustenie projektu ju potrebujeme zrekonštruovať. Chceli by sme to zvládnuť spoločne s vami, darcami. Príspevkom na DOMEC nedávate len peniaze, dávate šancu a nádej ľuďom, ktorí ju už nečakali. Domov im nevrátime, dáme im však šancu na nový začiatok.